Український журналіст та політичний в'язень РФ Роман Сущенко залишив книги військовополоненим морякам у бібліотеці у СІЗО "Лефортово".

Про це він написав у новому листі із російської в'язниці правозахисниці Ользі Мазуровій.

"До снігу вже звик, намагаюся гуляти постійно. Нині значно тепліше, аніж було напередодні Нового Року. Сніг падає, залишаючи гарні візерунки. Шкодую про відсутність фотокамери. Стільки втрачених знімків ... ", – йдеться в листі журналіста.

Зокрема, Мазурова повідомляє, що бранець Кремля нещодавно бачився з близькими. Також він дякує усім за участь в долі українських військовополонених моряків.

"Побажайте їм і від мене якнайшвидшого щасливого плавання. Нехай не втрачають час, запишуться до бібліотеки "Лефортово" і візьмуть книги почитати. Я для них залишив там повне зібрання творів Івана Франка (нехай "Захар Беркут" буде першим)", – зазначає Сущенко.

Раніше повідомлялося, що Верховний суд Росії визнав законним вирок українському журналісту Роману Сущенку, якого засудили до 12 років колонії суворого режиму.

Як писав «Вголос», напередодні Сущенко написав у листі до представників української діаспори в Латвії, що готується до переїзду.

Як відомо, власного кореспондента «Укрінформу» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року, у Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

4 червня Московський міський суд визнав українського журналіста винним у шпигунстві і призначив покарання у вигляді 12 років колонії суворого режиму.

Сущенко провину не визнав.

За інформацією російських ЗМІ, журналіста засудили нібито за спробу з’ясувати можливість нового наступу бойовиків «ДНР» на Маріуполь.

У ФСБ Росії стверджували, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. В ГУР МОУ заперечили це.