Про це йшлося сьогодні на скликаній ними з цього приводу прес-конференції.

За інформацією засновників цієї громадської організації, вона створена «активістами» Майдану для продовження боротьби за зміни в країні. Однак перші і єдині зміни в країні вони розпочали більш як за рік з часу Революції гідності з якоїсь вибіркової і сумнівної люстрації депутата Романа Плахтія, який очолює депутатську комісію комунального майна та власності. Представники «Нового Львова» закидають йому те, що вони його не знають, він мало з’являється на телебаченні, тому не гідний очолювати комісію комунального майна і власності.

Дослівно засновник цієї ГО «Новий Львів», якої немає в жодному реєстрі, Віталій Ілик заявляє: «Ми група людей, що йменують себе громадською організацією «Новий Львів»,  бачили, що міська влада, як орган, десь не справляється з високою місією, покладеною на неї громадою, зокрема, в частині майна. Тому було вирішено цю ситуацію відкоригувати. Елементом коригування якраз і є вплив на людей, які приймають рішення. Виявилося, що головою комісії комунального майна є такий собі Роман Плахтій – людина мені не відома. Хоча я намагаюся жити в ритмі України ще з минулого століття, але цього достойника я не знав».

Згодом ці громадські активісти навішали на депутата «всіх собак», підмінюючи функції голови депутатської комісії і начальника управління комунальної власності Львівської міськради. В тому числі – заборгованість з оренди комунального майна, пільгової оренди, проблеми з ремонтом комунальних кінотеатрів тощо.

Навіть заочно дорікали йому, що він роздає матеріальну допомогу. Та на запитання журналістів, чому все-таки з 90 депутатів Львівської міської ради, для дослідження було обрано саме діяльність Романа Плахтія і комісії комунального майна (невже, наприклад, не існує проблем в земельній комісії, бюджетній комісії тощо), Віталій Ілик лише зазначив, що всі інші «стали в чергу».

При цьому, член правління ГО «Новий Львів» Аркадій Іващенко, підтвердив, що тепер він є помічником депутата Львівської міської ради від «Фронту змін» Михайла Лопатника і навіть брав участь у місцевих виборах 2006 року. Щоправда, при цьому він забув уточнити, що у 2006 році він балотувався до Львівської міськради у списку Соціалістичної партії. Чому ж ініціює відкликання іншого депутата, пояснити не зміг.

Зрештою, на зауваження журналістів, що такої громадської організації «Новий Львів» в принципі не існує, адже її немає в жодному реєстрі, сторінка у соцмережах була створена лише 11 лютого, а звернення від мешканців, за їх же словами, почали надходити в грудні минулого року, Віталік Ілик спромігся лише зазначити: «Ми відносимося до людей, які спочатку хочуть щось зробити, а потім це формалізувати. Можливо, десь ми і не праві, але ми так вважаємо. Спочатку ми вирішили це зробити, а вже потім формалізуватися. І не пізніше, ніж завтра наша громадська організація буде зареєстрована».

Згодом у коментарях журналістам засновник цієї ГО зізнався, що звернення від мешканців, у яких нібито лунали факти щодо бездіяльності Романа Плахтія, вони отримували в усній формі. Фактично, до них зверталися люди, як до фізичних осіб. І такі усні звернення стали поштовхом для вивчення громадської думки, шляхом проведення анкетування.

З близько 120 000 виборців, які є на цьому окрузі, представники ГО «Новий Львів» надіслали анкети всього лиш 500 мешканцям, що становить всього 0,4%. При чому на конвертах жодної згадки про яку-небудь громадську організацію не було, відправником була зазначена  «ініціативна група виборців 29 округу» і  була вказана лише абонентська скринька.

У конверті також додавалися конверти для зворотної відповіді з двома поштовими марками. Звідки неіснуюча громадська організація без банківського рахунку і членських внесків взяла кошти на таке опитування, чіткої відповіді так і не прозвучало. Зрештою Віталій Ілик переконував, що виклав гроші з власної кишені. Однак при тому він відмовився відповідати про свій рід занять.

Також Віталій Ілик зізнався, що цих 500 респондентів, яким надсилалися листи, було обрано «методом тику» і фактично ці результати не претендують на соцопитування. Серед питань, вказаних в анкеті, зокрема були такі: «Чи буває у Вашому окрузі відімкнення електроенергії?», «Чи є у Вашому будинку централізована каналізація?» тощо. Віталій Ілик відповів, що  було отримано 70% відповідей, з  них з позитивною оцінкою 7%, але позитивні відповіді здалися їм «надто позитивними».

Водночас, на прес-конференцію прийшли також мешканці з цього виборчого округу, які відверто назвали роботу ГО «Новий Львів» слабенькою, а проведену оцінку діяльності депутата – без жодних критеріїв і визначеної методології. Люди говорили про замовність такого дослідження, стверджували, що хоча вони і мешкають у цьому окрузі, жодних листів не отримували, а Романа Плахтія, як депутата, знають і не вірять в його дискредитацію.

Та це не стало аргументом для членів ГО «Новий Львів», які резюмували, що на цьому не зупиняться і наступним їх кроком буде організація круглого столу та ініціювання процесу відкликання депутата. У коментарі журналістам засновник ГО «Новий Львів» Віталій Ілик зрештою зізнався, що добивається, аби Роман Плахтій не був обраний депутатом міської ради на чергових місцевих виборах.

За його логікою, людина, яку він не знає, не має очолювати комісію комунального майна. При чому, що за його ж інформацією, вони навіть не намагалися сконтактуватися з Романом Плахтієм. Цікаво, але на питання, кого з депутатів знає цей громадський активіст і хто, на його думку, мав би замінити Плахтія на цій посаді, Віталій Ілик також не зміг відповісти.

За попередніми оцінками, така брудна кампанія проти депутата, яка включає в себе псевдоопитування громадської думки, її подальше оприлюднення та скликання круглих столів та обговорень, коштує не одну тисячу гривень. Звідки в неіснуючій громадській організації такі кошти – журналісти так і  не почули.