Українські політологи вважають, що так звані "брудні" технології будуть використовуватися на найближчих парламентських і місцевих виборах досить широко.

Про це заявив директор департаменту політичного консалтингового агентства "Martin Group" Тарас Берізовець, передає Інтерфакс-Україна.

За його словами, політологи очікують широкого поширення давно використовуваної в Україні технології політичного клонування.

"Так звана технологія політичного клонування або політичних двійників використається в Україні досить успішно й уже досить довго", - сказав він, пояснивши, що ця технологія передбачає створення партій-клонів, які покликані забрати частину голосів у лідерів передвиборної гонки.

Як приклад Березовець назвав СПУ, Соціальну партію України й СДПУ(о), Трудову партію України й партію "Трудова Україна", "Народний союз "Наша Україна" і партію "Наша Україна", п'ять партій, що існують в країні і використувують слово "комуністична" у назві й ряд інших.

У свою чергу директор інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов заявив, що "час розквіту клонування закінчився" тому що, заміна мажоритарних виборів пропорційною системою значно зменшує кількість імен і назв, що фігурують у списках.

"Те, що відбувається зараз - не клонування, а боротьба за партійні бренди", - вважає політолог.

За його словами, для нинішніх виборів характерне використання вже сьогодні технологій, які умовно можна назвати "сірими" (знаходяться на межі "чистих" й "брудних" піар-технологій), які направлені на моральну дискредитацію політичного супротивника, однак мають під собою певні підстави.

Як приклад Карасьов назвав кримінальні справи, які нинішня влада порушила проти представників минулої влади й більшість яких мають під собою реальні підстави, а також скандал навколо сина президента Віктора Ющенка Андрія.

Президент асоціації політичних наук Михайло Михальченко відзначив, що для цих виборів швидше за все буде характерно менше використання послуг іноземних політтехнологів, тому що "іноземні технології провалилися на двох останніх виборах підряд".

Березовець також звернувся до всіх політологів, політтехнологів і консультантів України із закликом підписати хартію етичних принципів політичних консультантів, яка б установила основи професійної етики й високих стандартів їхньої діяльності.

Він повідомив, що крім співробітників його агентства цю хартію вже погодилися підписати Карасьов, Доній, Михальченко, а також директор інституту масової інформації Сергій Таран і директор центра прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Російський политий технолог Гліб Павловський брав участь у декількох передвиборних компаніях в Україні, зокрема на президентських виборах 2004 року на стороні кандидата в президенти Віктора Януковича, який програв.

Українська правда