Про це повідомляє Польське радіо

Документи про їх купівлю планується підписати під час візиту президента Польщі Анджея Дуди до Австралії, який починається наступного тижня. Главу держави супроводжуватимуть представники армії та міністр національної оборони Маріуш Блащак, і вони мають підписати лист про наміри в цій справі.

Купівля фрегатів означатиме в майбутньому необхідність придбати також їх обладнання та зброю, – звернув увагу очільник кабінету польського президента Кшиштоф Щерський: «Якщо остаточно відбудеться купівля цих фрегатів, із цим пов’язані також питання вишколів, озброєння. Ця тема вирішуватиметься в трикутнику Польща-США-Австралія, бо ці фрегати обладнані також американською зброєю».

Подробиці стосовно планованого озброєння та ціни фрегатів поки що не оприлюднюються. Зараз польська армія має в розпорядженні два ракетні фрегати, збудовані в США на початку 80-х років минулого століття, Польща отримала їх після 2000 року. Невдовзі вони будуть виведені з експлуатації.

Австралійські корвети на 10 років новіші від американських і мають набагато новіше обладнання. Проте, їх купівля – це тимчасовий вихід. Польща планує збудувати нові ракетні фрегати. Останніми роками уряд зупинив цю програму, та Міністерство національної оборони планує її відновити.