«Польський уряд глибоко переконаний, що для безпеки нашого континенту незамінною є європейська, політично та економічно стабільна Україна», – наголошено у тексті очільника дипломатичного відомства Польщі, опублікованому у «Rzeczpospolita» .

На думку Вітольда Ващиковського, тісні та різнобічні відносини між двома країнами ґрунтуються не тільки на спільній історії, але й також на відчутті відповідальності за спільне європейське майбутнє. Глава міністерства закордонних справ Польщі відзначив, що польський уряд сприймає відносини з Україною як шанс, але водночас не «ховає складних тем під килим».

Прикладами активних відносин між сусідами міністр Ващиковський вважає взаємні часті візити представників влади обох країн, а також спільні історичні та економічні ініціативи.

Польський міністр закордонних справ заявив також, що Польщі важливо, аби реформи в Україні були справжніми та глибокими. Він нагадав, що Польща багато років надає фактичну допомогу Києву на багатьох рівнях: економічному, організаційному, самоврядному і фінансовому.

 

«Вголос»