Міністр закордонних справ РП Яцек Чапутович 3 лютого розмовляв телефоном із міністром закордонних справ Чилі Роберто Ампуеро Еспінозою про ситуацію у Венесуелі. У бесіді Чапутович повідомив, що Польща має намір визнати Хуана Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели. Про це повідомляє інформаційна агенція Onet.

Міністр Еспіноза наголосив, що венесуельці мають право самі приймати рішення про своє майбутнє. Він також визнав, що теперішній президент Венесуели Ніколас Мадуро не є найкращою кандидатурою для організації виборів або проведення перемовин із опозицією. Зіткнувшись зі складною внутрішньою ситуацією у Венесуелі, латиноамериканські країни виступають за визнання лідера опозиції та президента Національної асамблеї Хуана Гуайдо тимчасовим президентом, очікуючи, що він гарантує вільні та демократичні вибори у Венесуелі, заявив керівник чилійського міністерства закордонних справ.

Свою чергою, Яцек Чапутович повідомив співрозмовнику, що поділяє таку оцінку ситуації у Венесуелі. Відмова Ніколаса Мадуро провести дочасні президентські вибори спонукає Польщу разом із іншими країнами ЄС визнати Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели, зазначив він. Головне, щоб той організував вільні, демократичні та чесні вибори на тлі економічної та політичної кризи у Венесуелі.

Як повідомляв, "Вголос", до Венесуели охороняти Мадуро прибули російські найманці.