«Я вірю в свободу людини, тому вважаю, що не потрібно обмежувати себе якимись ухвалами. Потрібно, щоб Україна мала вільні умови для бізнесу іноземців на теренах держави, бо тим самим ви обмежуєте доходи свого міста», - сказав секретар міської ради Любліна Кшиштоф Лонтка.

«Але ми не переживаємо за це. В Польщі 10-15 років тому також була така ситуація, але все закінчилося тим, що ці люди вже не є політиками. Тому Польща і є в Євросоюзі, а Євросоюз підтримує вільний ринок», - зазначив він.

«Тому, сподіваємося, що в майбутньому ви також не будете приймати таких ухвал», - додав п. Лонтка.

Нагадаємо, що 23 жовтня Львівська міська рада затвердила Положення про порядок проведення екскурсійної діяльності у Львові.

За відповідну ухвалу проголосувало 79 депутатів.

Положення передбачає безкоштовну акредитацію гідів при Львівській міській раді, а також визначає вимоги до проведення екскурсійної діяльності в місті та контроль на ним.

Відповідно, польські гіди не матимуть права проводити екскурсії на території міста.

Раніше чиновники і гіди заявляли, що чи не основною проблемою у Львові зараз є гіди-нелегали, які перекручують інформацію. «Якщо група з Росії — вони розказують так, щоб їм це подобалось. Якщо група з Польщі — називають Соломію Крушельницьку польською співачкою, а Станіслава Людкевича — польським композитором. Це ж маразм!», — наголосив під час громадських слухань проекту положення директор музею «Личаківський цвинтар» Ігор Гавришкевич.