Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський відмовився підписатися під спільним зі своїм угорським колегою листом до української влади Петером Сійярто щодо мовного закону в Україні. Як повідомляє польське видання Rzeczpospolita, про це Ващиковський сказав в інтерв'ю угорському виданню Heti Valasz, – пише УНІАН.

Глава польського МЗС звернув увагу на новий український закон про освіту, щодо якого позиція Польщі та Угорщини відрізняються. Через український освітній закон в Угорщині заявили про ініціативу переглянути Угоду про асоціацію між Європейським Союзом і Україною, а також висловили намір виступати проти подальшої інтеграції України з ЄС.

«Я не засуджуватиму це тому, що це двостороння справа між Угорщиною та Україною. Проте я не буду політизувати цю проблему, зважаючи на складнощі України, які обумовлені російською агресією», – зазначив глава МЗС Польщі.

Також Ващиковський додав, що глава міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявляв про це, коли пропонував написати спільного листа українській владі. Глава зовнішньополітичного відомства Польщі відзначив, що український закон регулює ситуацію з російськими школами, і що польська меншина має лише кілька двомовних шкіл в Україні. Тому, за його словами, Варшава не вважає цей закон великою проблемою і не долучатиметься до емоційних заяв Сійярто.

«Але я розумію ситуацію, яка склалася для угорців: вони проживають на більшій території, і також є більше шкіл, де угорська слугує основною мовою. Але, чесно кажучи, це для мене звучить неприродно, тому що люди, які живуть в Україні, повинні розуміти обидві мови», – наголосив Ващиковський.

 

«Вголос»