Темою "Вечірньої Свободи" 24 червня (20:00) було  "Відкриття військових поховань у Львові та польсько-українські стосунки". Роман Крик, кореспондент "Свободи" у Варшаві, так відповів на запитання ведучого про те, "як реагували сьогодні у Варшаві на те, що відбувалося у Львові?":
"Безумовно, це була подія номер один. Треба наголосити, що провідні телеканали і радіоканали в прямому ефірі транслювали все те, що відбувалося в Львові, так що увага до цієї події була дуже велика.

І це зрозуміло, бо, як ми пам’ятаємо, цей польський військовий меморіал вже кілька разів оголошувався до відкриття, і за кожним разом це не виходило. І тепер нарешті це вдалося.

Тут у Польщі наголошується на тому, що значною мірою це є заслуга Президента Ющенка, який кілька місяців тому, власне, полякам обіцяв, що десь до весни Україна буде готова до того, щоб дати згоду на відкриття польського військового меморіалу у Львові.

Варто нагадати, що перші відновлювальні роботи на цьому цвинтарі почалися ще в 89 році, а серйозні переговори про відкриття з 95 ведуться.

Що дуже важливо, що наголошують поляки, це те, що згода, те, що вдалося досягти компромісу у справі цього Цвинтаря Орлят у Львові, це, безумовно, дуже важлива подія після Помаранчевої
революції на шляху до примирення поміж двома народами.

А водночас наголошується на тому, що це не є цей пункт, це не є той етап, коли ми можемо говорити, що це примирення відбулося.

Як сказав відомий тут у Польщі католицький єпископ Пєронек, відкриття Цвинтаря Орлят, на його думку, веде до глибшого розуміння і поєднання з Україною, але ми тільки на тому шляху поки що.

Він сказав також, що це поєднання, примирення поміж поляками та українцями може відбутися, хоча треба пам’ятати, що є питання з минулого, з історії двох народів, на які ніколи не буде єдиного погляду як у поляків, так і в українців.

Ми пам’ятаємо буквально кілька днів тому колишній президент, комуністичний президент Польщі, коли його запитали, що він робив 1946 року, він сказав, “а що, я там бігав за українськими бандами”.

Зрозуміло, така мова є неприйнятна, польські політики, які при владі зараз, таких слів не вживають. Хоча треба сказати, що погляд на УПА, який, мабуть, є найбільш контрреволюційним серед поляків, все ж таки базується на тому навчанні, яке велося 40 років комуністичною пропагандою.

Так що я наголошую ще раз, що для Польщі це була подія номер один, це було підтвердження серйозності слів Ющенка, нового Президента України."

Радіо Свобода