Президент Лех Качинський висловив надію, що «відлига» у Білорусі «є справжньою». Так глава польської держави відреагував на візит свого міністра закордонних до Віскул в Біловезькій пущі, де у 1991 році відбулося історичне «поховання» Радянського Союзу.

Нагадоаємо, що вже наступного дня після зустрічі з російським міністром закордонних справ Сергієм Лавровим глава польського зовнішньополітичного відомства Радослав Сікорський подався в Білорусію, де зустрівся зі своїм білоруським візаві Сергієм Мартиновим. Тим часом премєр Дональд Туск і віце-премєр Вальдемар Павляк, в рамках Економічного форуму, що відбувся у польській Криниці, провели зустріч з віце-прем'єром білоруського уряду Андрієм Кобяковим.

Повернувшись до Варшави Радослав Сікорський наголосив, що його «візит відбувався з відома й за підтримки» Європейського Союзу і став можливим завдяки звільненню офіційним Мінськом політв'язнів та забезпеченню «більшої прозорості» парламентської передвиборчої кампанії. Білорусія бажає зближення з Євросоюзом в рамках «Східного партнерства», але не прагне до членства в його структурах – підкреслив міністр закордонних справ РП, інформуючи про результати двосторонніх переговорів.

Окрім стосунків Білорусі з ЄС, парламентських виборів та ситуації навколо Союзу поляків Білорусі, сторони обговорили також можливості лібералізації візового режиму для білоруських громадян та перспективу зняття заборони на в'їзд до ЄС білоруських чиновників вищих ешелонів влади. Польща «розгляне можливості» зниження ціни віз та лібералізації їх видачі, поліпшення роботи консульств, а також того «як швидко і на яких умовах» представникам білоруських властей буде дозволено в'їзд на територію Євросоюзу.

Наголосивши, що введення віз для Білорусії було вимушене вступом Польщі до «Шенгенської зони», польський міністр задекларував підписання з Білорусією угоди про місцевий прикордонний рух, яким будуть охоплені мешканці 50 кілометрової прикродонної смуги. «Польща добиватиметься від Європейської комісії збільшення смуги малого прикордонного руху з 30 до 50 км також для України і Росії» – наголосив Радослав Сікорський.