Як пише польське видання Rzeczpospolita, до кінця поточного року на східний кордон буде переведено на роботу 1,7 тис. співробітників прикордонної служби, які зараз працюють на півдні Польщі.

«За даними Міністерства внутрішніх справ, кордони з Чехією та Словаччиною вважаються безпечними. Натомість нелегальна міграція та контрабанда масово спостерігаються на сході», — зазначає видання.

Найбільшою проблемою польських прикордонників названо контрабанду сигарет, які переправляють до Польщі в тому числі через прикордонну річку Буг.

За даними видання, минулого року польські прикордонники конфіскували контрабандних сигарет на загальну суму близько 10 мільйонів доларів, що на 20% більше, ніж за попередній рік.

«Ми відкриваємо на сході нові пункти пропуску, ввели малий прикордонний рух з Калінінградом, тому частину співробітників ми повинні перевести з півдня на схід. Найголовнішим завданням на сьогоднішній день є ефективна охорона нашого зовнішнього кордону», — цитує видання очільника польського МВС Яцека Ціхоцького.

Джерело: РБК-Україна