Ми вже інформували про нововведення польського уряду спрямовані на полегшення можливостей працевлаштування наших співгромадян в Республіці Польща).

Днями міністерство праці та соціальної політики РП завершило розробку проекту нового розпорядження, яке дозволить значно лібералізувати процес працевлаштування іноземних громадян. Суть пропозиції у багатократному зниженні оплати за видання підприємцям дозволу на працевлаштування іноземців. Якщо нині дозвіл на працевлаштування іноземних громадян коштує польського підприємця 936 злотих (приблизно 330 дол. США), то з набуттям чинності розпорядження працедавець платитиме районним управлінням праці за місцем реєстрації фірми: 50 злотих (18 дол. США) – за дозвіл на період до 3-х місяців, 100 злотих (36 дол. США) – за дозвіл на період понад 3 місяці та 50 злотих за продовження дозволу на роботу.

Така прогресивна, з точки зору як польських підприємців, так і потенційних заробітчан, зміна стала можливою завдяки внесенню польським парламентом змін до Закону «Про промоцію працевлаштування та інституції ринку праці». Закон чекає на підпис Президента РП і вступить в силу через 30 днів після його публікації. Далі слово за міністерством праці і соціальної політики, яке зможе видавати ліберальні підзаконні акти, правове поле для яких закладено вищезгаданим Законом.

Коментуючи пропозицію Мінпраці для «Правової газети» Збігнев Журек (віце-президент «Business Centre Club») назвав її дуже корисною, але при цьому зазначив, що це лише «один із дрібних елементів змін, необхідних на польському ринку праці».

Іван Козловський (Варшава)