Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікоський перед зустріччю глав МЗС країн-членів НАТО у Брюсселі.

За його словами, домагатиметься переведення до Польщі двох механізованих бригад, кожна з яких нараховувала б 5000 солдатів, повідомляє dpa.

Ці заходи є відповідною реакцією на кримську кризу.

Нині у Північноатлантичному альянсі досягнуто згоди тільки щодо посилення військово-повітряного контролю у країнах Балтики. У цьому зв'язку Німеччина ухвалила рішення про спрямування до Естонії, Латвії та Литви шести додаткових винищувачів для патрулювання повітряного простору країн регіону.

За інформацією dpa, відповідне повідомлення німецького уряду у вівторок отримали в офісі НАТО у Брюсселі. Також Німеччина готова відправити в акваторію Балтійського моря тральщик. Рішення про дату передислокації німецької техніки до регіону ухвалюватиме головнокомандувач НАТО в Європі, америкаський генерал, Філіп Брідлав.

Раніше у березні президент Литви Даля Грібаускайте заявила, що небезпека з боку Росії загрожує не тільки Україні, а й країнам Балтії. У зв'язку з цим вона вимагала посиленої присутності сил НАТО у Балтійському регіоні.

Джерело: Німецька хвиля