Про це очільник польської дипломатії Яцек Чапутович заявив в інтерв'ю «Польському Радіо» після зустрічі з державним секретарем США Майклом Помпео.

Міністр закордонних справ Польщі перебуває з візитом у Нью-Йорку, де на форумі Ради безпеки ООН він провів дискусію на тему ситуації цивільного населення під час збройних конфліктів.

У зв'язку з цим міністр Чапутович звернув увагу, що в 2014 році проти України була здійснена російська збройна агресія, жертвами якої стали також мирні жителі південного сходу країни. На його думку, Організація Об'єднаних Націй повинна посилити вплив на сторони конфлікту для дотримання міжнародних норм щодо захисту мирного населення.

Коментуючи перемовини з державним секретарем США Помпео, міністр Яцек Чапутович підкреслив, що Польща і США розглядають будівництво дном Балтійського моря другої гілки газопроводу Nord Stream як загрозу для політичної та енергетичної стабільності в Європі.

Яцек Чапутович і Майкл Помпео погодилися, що «Північний потік» є інструментом політичного і економічного тиску на Європу з боку Росії. Обидва політики також засудили агресивну, ревізіоністську міжнародну політику Росії.

«Необхідно обмежити призначення коштів на дії, інструменти реалізації небезпечної для держав Заходу політики Росії. Nord Stream 2 – це саме такий інструмент, що не покликаний диверсифікувати постачання газу для Європи, це джерело тиску. Наші інтереси в цьому зі Сполученими Штатами подібні», – наголосив Яцек Чапутович.

З ініціативи Польщі, яка за принципом ротації перейняла 1 травня головування в Раді безпеки ООН, наступного тижня в Нью-Йорку пройде конференція, присвячена ситуації в Україні. У засіданні візьме участь, зокрема, міністр закордонних справ Павло Клімкін.

«Не можна допустити, аби світ перестав говорити про ситуацію в Україні», – наголосив Чапутович.

 

«Вголос»