Польща не хоче включати Львів і Дрогобич до зони малого прикордонного руху. Про це повідомляють польські ЗМІ з посиланням на польських дипломатів, які проводять з Україною переговори у справі підписання угоди про малий прикордонний рух.

Домовленість про запровадження так званого «малого прикордонного руху» між країнами, які увійшли до Шенгену і Україною передбачає, щоб заробітчани, які живуть у 50-ти кілометровій зоні від кордону мали право його перетину без шенгенської візи. Така угода  з Угорщиною вже діє - її підписали ще торік.

Польща не погоджується на включення міст Дрогобич та Львів до цієї зони. У свою чергу українська сторона наполягає, щоб Дрогобич і Львів, що знаходяться на межі 50-кілометрової зони, до угоди були включені.

Польські дипломати зазначають, що Польща готова погодитися на розширення зони із 30 до 50 км, проте не допускають включення до неї Львова і Дрогобича. Без цих населених пунктів до зони прикордонного руху вже увійде 1,5 млн. мешканців замість запланованих 700 тис. осіб, - повідомляє УНІАН.

Нагадаємо, що 15 січня понад півтисячі мешканців прикордоння спільно з «Порою» пікетували польське консульство у Львові з вимогою спростити процедуру видачі шенгенських віз. Мешканці прикордоння також заблокували ПП «Краківець» і мали намір заблокувати ПП «Шегині».

Відтак Львівські організації політичних партій «Пора», «Свобода» та УНП виступили з ініціативою включення міста Львова у прикордонну зону, на яку поширюється дія угоди про так званий «малий прикордонний рух».

18 січня Президія Львівської обласної ради звернулася до Президента України Віктора Ющенка, прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко, Посла Республіки Польща в Україні Яцека Ключковського та генерального Консула Польщі у Львові Вєслава Осуховського з проханням включити УСЮ ЛЬВІВЩИНУ  до територій зони «малого прикордонного руху».

Українці також вимагають, щоб угода про малий прикордонний рух увійшла в дію зразу після підписання. Польща тимчасом пояснює, що це може зайняти від 6 до 8 місяців, оскільки текст угоди мусить затвердити Єврокомісія, потім її мають ратифікувати парламенти наших країн, далі треба буде запроектувати і виконати спеціальні карти, треба також новелізувати закон про іноземців – інформує „Gazeta Wyborcza”. 

До прикордонної зони з Польщею входять Володимир Волинський, Яворів, Сокаль, Жовква. Якщо українця буде затримано поза межею малого прикордонного руху у Польщі, то він втратить карту для перетину кордону і отримає заборону в`їзду до Шенгенської зони на 5 років. Карта для багаторазового перетину кордону матиме термін дійсності від 2 до 3 років, з одноразовим перебуванням у прикордонній зоні до 60 днів.