Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заборонив російському вітрильнику Сєдов вхід в територіальні води.

Про це повідомила речник МЗС Польщі Єва Сувара, передає dziennik.pl.

За її словами, причиною відмови є те, що на борту вітрильника знаходяться більше 70 курсантів з окупованої Керчі. Допуск судна суперечив би позиції Варшави щодо невизнання російської анексії Криму.

“Ми висловлюємо нашу підтримку територіальної цілісності і суверенітету України. Ми очікуємо, що Росія відновить свободу судноплавства в Керченській протоці, поверне захоплені кораблі і звільнить українських моряків, захоплених під час інциденту в листопаді 2018 року”, – сказала вона.

Раніше впустити російський вітрильник в свої територіальні води відмовилася Естонія. Вхід судна Сєдов в естонські води був запланований на 13-14 квітня.

Автономна Республіка Крим була незаконно відторгнута від України навесні 2014 року в результаті спланованої Москвою спецоперації із загальної дестабілізації країни після Революції Гідності.

Як відомо, десантно-штурмове з’єднання ВДВ Росії тренувалося знищувати “табори підготовки бойовиків” в окупованому Криму.

Верховна Рада офіційною датою початку окупації півострова військами Російської Федерації встановила 20 лютого 2014 року.