Заміна радянських винищувачів МіГ-29 – це завдання, яке керівництво Міністерства національної оборони має реалізувати якомога швидше.

Про це повідомляє Польське радіо.

У понеділок у Мазовєцькому воєводстві, неподалік Венґрува, розбився винищувач МіГ-29.

Це була третя за останні два роки катастрофа за участю машини цього типу. Після події президент зустрівся з міністром оборони і командувачами, щоб обговорити це питання. Однією з рекомендацій президента Анджея Дуди було придбання літаків п’ятого покоління з державних коштів, а не з бюджету МОН.

Міністр оборони Маріуш Блащак наголосив, що замінити необхідно не лише літаки типу МіГ-29, але й та СУ-22.

«У мене є виділені гроші на закупівлю 32 літаків, проте наші потреби більші, а отже, ми шукаємо фінансові можливості. Однак, ми маємо враховувати всі зобов’язання.(..) Цей процес потребує часу, я доброї думки. Для прем’єр-міністра Моравєцького безпека завжди була, є і буде пріоритетом», – нагадав міністр національної оборони.

Понеділкова авіакатастрофа є вже черговою поспіль протягом останніх років за участі винищувача МіГ-29. У липні минулого року такий літак розбився неподалік селища Пасленк. Тоді пілот загинув. Натомість у грудні 2017 року схожа катастрофа сталася під Мінськом Мазовєцьким. У цьому випадку пілота знайшли живим. Після кожної з таких подій тимчасово були призупинені польоти за участю МіГ-29.

Як відомо, у лютому неподалік міста Джайсалмер в Індії катастрофи зазнав винищувач МіГ-27 місцевих Військово-повітряних сил.