Таку ж суму, тобто близько півмільйона євро, Мінкультури Польщі виділяло минулого року. 

За ці гроші польські фахівці провели роботи з реставрації унікальних картин з Жовкви у Львівській області. 

Як розповів директор департаменту культурної спадщини Міністерства культури РП Яцек Мілер,  минулого року вдалося від реставрувати дві картини «Битва під Парканами» та «Битва під Віднем». Ці полотна є одними із найбільших батальних картин в Європі. Площа кожної з них – понад 70 квадратних метрів. 

Зараз ці картини орендує українська сторона. Після демонстрації в Польщі вони повернуться до Жовкви, де будуть виставлені в місцевому костелі.

Яцек Мілер додав, що триває інтенсивна праця над створенням музею відомого письменника та публіциста польського походження Джозефа Конрада в Бердичеві.

Директор департаменту також підкреслив, що зараз триває ще низка проектів, пов’язаних з реставрацією та оцінкою стану культурних пам’яток. «Каталогізація колекцій, тих експонатів, які знаходяться в фондах музеїв у Львові, Луцьку, Житомирі та Києві. Ці каталоги ми систематично публікуємо. Якщо йдеться про реставраційні роботи, то найбільше їх проведено у Львові. Наші реставратори вже протягом кількох років виконують роботи в Латинській та Вірменській катедрах. Відновлюємо й нагробки на Личаківському цвинтарі», - розповів Яцек Мілер.

Також Міністерство культури співпрацює з українськими архівами, де проводяться пошуки та оцифрування документів, пов’язаних з історією Польщі. Зокрема, частина колекції рукописів Львівської Національної бібліотеки імені Василя Стефаника, яка перед війною входила до складу колекції «Оссолінеуму», була оцифрована і переказана осередку «Національний заклад імені Оссолінських» у Вроцлаві.

Джерело: РІСУ