Про це інформує tvn24.pl, повідомляє «Укрінформ».

«Підтверджуємо, що з 24 жовтня пан Леонід Свірідов втратив право використовувати посаду закордонного кореспондента, акредитованого при МЗС»,- повідомило польське зовнішньополітичне відомство.

У свою чергу речник ABW Мацєй Карчинський поінформував, що спецслужба вислала на МЗС подання у цій справі. «Воно є таємним і не можемо з цього приводу надавати будь-яку інформацію»,- констатував він.

Гендиректор інформагентства «Росія сьогодні» Дмитро Кісельов заявив, що вимагає офіційного пояснення від МЗС Польщі з цього приводу.

«Дії польської влади можна можна інтерпретувати як такі, що ускладнюють роботу ЗМІ, що суперечить європейським принципам свободи висловлювання і розповсюдження інформації», – підкреслив Кісельов.

Як зазначає tvn24.pl, декілька років тому МЗС Чехії не продовжило акредитації в цій країні Свірідову, а чеські ЗМІ твердили, що він був російським шпигуном.

У Польщі поки що не коментують, чи пов’язане рішення щодо російського журналіста із затриманням на минулому тижні двох громадян РП – офіцера збройних сил і юриста, які мали шпигувати на користь Росії.