Крім Лукашенко, у списку є прізвища білоруських суддів, прокурорів, голів служб, відповідальних за переслідування опозиції, повідомляють РІА «Новини».

Список представників білоруської влади, яким заборонено в'їжджати на територію Польщі, став відповіддю Варшави на розгін учасників несанкціонованих акцій 19 грудня в Мінську. Тоді міліція затримала більше 600 людей, включаючи екс-кандидатів у президенти.
У той же час прес-секретар МЗС Білорусі Андрій Савіних заявив, що Мінськ поки не отримав від Варшави повідомлення про заборону в'їзду до Польщі для Лукашенка і деяких чиновників.

Савіних також зазначив, що дипломати бачили цю інформацію в пресі, але не будуть на неї реагувати, поки не отримають офіційного підтвердження по своїх каналах.

Європа вже засудила дії білоруської влади після виборів президента в країні. Так, глава Європарламенту Єжи Бузек запропонував позбавити Білорусь права брати участь у міжнародних спортивних подіях, таких як Олімпіада і чемпіонати світу. Він і ряд європейських лідерів обговорили можливі санкції проти Мінська.

Після президентських виборів у 2006 році ЄС ввів щодо Білорусі економічні санкції, а також візові обмеження для білоруських чиновників, у тому числі для Лукашенка, звинувативши президента у проведенні невільних виборів.

У жовтні 2010 року Рада ЄС продовжив до 31 жовтня 2011 року заборонити на в'їзд до ЄС президента Лукашенка і ще 35 офіційних осіб, одночасно залишивши в силі режим незастосування візових обмежень по відношенню до них. Таким чином, дія цих санкцій призупинено.

Нагадаємо, після завершення голосування на виборах президента Білорусі 19 грудня опозиціонери, незадоволені повідомленнями про перемогу чинного глави держави Олександра Лукашенка, влаштували несанкціонований мітинг в центрі Мінська і штурмували будинок уряду. Міліція розігнала акцію і затримала 639 осіб, включаючи опозиційних лідерів.