Таким способом Варшава пробує вирішити проблему польсько-української угоди, яку поставила під сумнів Європейська Комісія.

Брюссель вказує, передусім, на занадто широку прикордонну смугу, якої мешканці зможуть легше перетинати кордон, на основі спеціальних дозволів, а не віз. Така смуга може мати щонайбільше 30 кілометрів, а лише у надзвичайних випадках 50 кілометрів.
Віце-міністр внутрішніх справ і адміністрації Пьотр Стаханьчик повідомив, що Польща запропонувала поширення цієї зони: "Ми вважаємо, що чим довша ця зона, тим краще, в інтересі людей, які живуть по обидва боки кордону. Хоча, зрозуміло, не можна перебільшувати, бо це має бути малий прикордонний рух, а не скасування віз між Польщею та Україною. Треба зберегти у цій справі здоровий глузд".

Варшава хоче також, аби в правилах, які стосуються малого прикордонного руху, обов’язковою була вимога медичного страхування. Це має загальмувати ймовірний приїзд громадян із сусідніх держав, які хотіли б лікуватися за рахунок польської служби охорони здоров’я – додав віце-міністр Пьотр Стаханьчик: "Ми вже мали раніше, у передвізовий період, ситуацію, що зацікавлені потім зникали з Польщі, а лікарня залишалася з боргом, якого ніхто їй не повертав".

Польща представила пропозиції змін у євросоюзних правилах відносно малого прикордонного руху на засіданні Ради ЄС у Люксембурзі. Ідею підтримали Угорщина та Словаччина.

Польське радіо