Польща хоче переконатися в тому, що нова Європейська комісія продовжить суворий курс щодо Росії, і стурбована тим, що деякі країни Євросоюзу стають усе лояльнішими до свого східного сусіда, навіть коли Кремль розправляється з інакодумцями у себе в країні.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Марцин Пржидач, передає РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Як розповів заступник голови МЗС, здається, що деякі європейські лідери не усвідомлюють, що їхню активність можна інтерпретувати як прагнення до потепління відносин, і якщо вони дійсно проводять таку політику, то це помилка.

Він додав, що потепління відносин із Росією може сигналізувати Кремлю, що російська політика ескалації, зокрема анексія українського Криму в 2014 році, залишиться безкарною, і це створить небезпечний прецедент.

Пржидач вважає, що новому керівництву Євросоюзу слід дослухатися до заклопотаності країн Центральної і Східної Європи та держав Балтії, з урахуванням їх близькості до Росії і досвіду відносин із Москвою. Указ російського президента Володимира Путіна про прискорене видання паспортів РФ жителям підконтрольних бойовикам районів Донбасу, за словами дипломата, є ще одним прикладом російської агресії проти України.

Польща розраховує на чітку європейську позицію Брюсселя щодо цих останніх дій Росії.

Як писав "Вголос", МВС Чехії змінило правила видачі українським громадянам робочих карт.