Відтак, проект не отримає до фінансування у розмірі 120 млн. євро зі сторони Європейського Союзу.

Про це повідомив генеральний директор компанії «Сарматія», Сергій Скрипка створеної для реалізації цього проекту.

За його словами, представники PERN на зборах акціонерів «Сарматії» не підтримали жодного з питань порядку денного.

«Це означає, що компанія не зможе подати заявку на фінансування і, відповідно, не зможе отримати фінансову допомогу з боку ЄС», – сказав Скрипка.

За його словами, представники PERN вважають нереальною добудову трубопроводу до кінця 2015 року, а це є необхідною умов для отримання коштів ЄС. Крім того, вони виступили за проведення додаткового аналізу щодо того, як на цей проект вплинуть реалізовані польською компанією інші заходи, спрямовані на підвищення енергетичної безпеки Польщі, зокрема будівництво нафтового терміналу в Гданську.

Скрипка підкреслив, що тільки представники польської компанії виступили проти всіх питань порядку денного, які підтримали інші акціонери: українська «Укртранснафта», азербайджанська Socar, грузинська GOGC і литовська Klajpedos Nafta. Зокрема, «Укртранснафта» підтвердила готовність профінансувати добудову «Одеса-Броди» до польського кордону, що обійшлося б компанії в близько 160 млн. євро.

Вартість всього проекту – 485 млн. євро, і з урахуванням 120 млн. євро коштів Євросоюзу та українського вкладу, польській компанії, за словами Скрипки, довелося б витратити на добудову трубопроводу менше 100 млн. євро, оскільки частину коштів «Сарматія» планувала залучити на ринку .

Ідея створення на базі українського трубопроводу «Одеса- Броди» Євро-Азійського нафтотранспортного коридору, добудувавши його до Польщі, виникла ще на початку 1990- х років, але до цих пір не вдалося знайти необхідного фінансування на його реалізацію. Україна самостійно добудувала трубопровід у 2001 році , але з цього часу його практично не використовували, за винятком прокачування невеликих об'ємів у реверсному режимі для поставок російської нафти з Бродів до Одеси у 2005-2010 роках і поставок нафти в Білорусь у 2010 - 2011 роках.

Джерело: УНІАН