У матеріалі gazeta.pl за 18 липня не йдеться про аварію на Львівщині, як щось надзвичайне. Близько 72 осіб звернулось до лікарів, але останні говорять, що це все лише психологічний чинник.

Або поляки вірять українським інформаційним джерелам, або просто не хочуть вірити у можливість чогось надто серйозного.

Влада запевняє про повну безпеку і відсутність причин на хвилювання, проте масово продається мінеральна вода, а також захисні маски, читаємо на сторінці польського видання.

Rzeczpospolita також пишe про звернення 72 осіб за медичною допомогою, проте кількість потерпілих може збільшуватись, адже прояви отруєння можуть проявлятись після кількох днів. Зазначено також про можливість наступних витоків фосфору, причини аварії до сих пір невідомі, з'ясування причин триває й далі.

А тим часом литовці б’ють на сполох, вважають, що токсичні хмари рухаються на Північ, а українці, у свою чергу, доводять про відсутність будь-яких небезпечних хмар.

Zycie Warszawy повідомляє про поширення фосфору на території Західної України: про кількість потерпілих осіб, про кількість евакуйованих людей, про кількість квадратних кілометрів, де повітр’я розбавлене фосфором та ін. Вогонь вдалось загасити – йдеться у матеріалі газети.

Тепер фосфорна хмара рухається у напрямку Берестечка, всередиу України. Тим часом польські хімічні служби досить уважні, а метеорологи слідкують за напрямом вітру. Поляки занепокоєні, а що, коли б той потяг заїхав уже на територіюПольщі?

У данній статті критикується українська інформаційна політика. Про трагедію повідомили лиш наступного дня, ситуація надто схожа на ту, що була 1986 року з Чорнобилем, коли скривали від людей всю інформацію, коли запевняли про відсутність небезпеки.

Сьогодні ситуація також не проста, екологи говорять про потребу евакуації населення забруднених територій.

Слава Богу, полякам немає чого хвилюватись, оминула їх фосфорна хмара, повідомляє газеті Nasz Dziennik інспекція охорони середовища Підкарпатського Воєводства. Вітер допоміг уникнути забруднень на території Польщі.

Хмара рухається на північ України. І взагалі ця катастрофа є наймасштабнішою в Україні після Чорнобиля – йдеться у цьому матеріалі. Польські експерти пропонують свою допомогу у проводенні лабораторних аналізів води, грунтів заражених територій.