Про це повідомила окружна прокуратура столичного району Варшава-Прага, інформує РАР.

«Речник прокуратури Рената Мазур поінформувала, що розслідування призупинено 20 вересня у зв’язку з відсутністю складу злочину цивільних працівників на державній службі», – інформує РАР. Зазначається, що це відбулося після детального аналізу прокуратурою доказової бази.

Таким чином, прокуратура вдруге закрила провадження у цій справі. У червні 2012 року прокуратура вже закривала справу, підкресливши, що деякі неправильні дії в польських інституціях не мали вирішального впливу на безпеку польотів глави уряду та президента Польщі до Смоленська. У березні цього року за скаргою родичів президента Лєха Качинського суд зобов’язав прокуратуру відновити слідство.

Представники польських опозиційних партій, зокрема «Право і Справедливість» (PiS), Рух Палікота і «Солідарна Польща», вважають ненормальним, що жоден державний чиновник не відповів за Смоленську авіакатастрофу. Лідер PiS Ярослав Качинський у зв’язку із закриттям справи підкреслив, що винних у Смоленській катастрофі не буде незвано без зміни влади. Натомість провладні політики з «Громадянської платформи» переконують, що рішення прокуратури є слушним.

Нагадаємо, 10 квітня 2010 року поблизу військового аеродрому «Північний» у Смоленську розбився польський урядовий літак Ту-154М, що перевозив офіційну делегацію, яка мала взяти участь у відзначенні 70-ї річниці Катинської трагедії. У результаті падіння повітряного судна загинули усі присутні на борту особи: президентське подружжя Лєха та Марії Качинських, а також інші 94 учасники трагічного авіарейсу, зокрема представники політичної, військової, релігійної та громадської еліти країни.

Після катастрофи брат загиблого президента Ярослав Качинський поклав політичну відповідальність за катастрофу на діючу владу на чолі з прем’єр-міністром Дональдом Туском.

Джерело: Укрінформ http://www.ukrinform.ua/ukr/news/polska_prokuratura_vdruge_ne_znayshla_vinnih_u_pidgotovtsi_tragichnogo_aviareysu_do_smolenska_1866569