Gazeta Wyborcza

Суд тримає інтригу, не оголошуючи свого вердикту, щодо президентського указу. Спочатку і президент, і прем’єр України повинні дійти якоїсь згоди. Порозуміння, а далі буде суд? – журналіст польської газети ставить знак питання. Щось нечисто з тим Конституційним судом.

Ще минулої середи повинен був зайнятись справою рішення Ющенка про розпуск парламенту, згодом суд переносить свій вирок на 17 квітня, але і тут сумнівається журналіст у реальності цієї події. Існує можливість повторення тієї ситуації, що була восени 2004 року, коли Верховний суд України не хотів оголошувати другий тур виборів, поки прихильники Ющенка не дійдуть порозуміння з прихильниками Леоніда Кучми.

Є ризик того, що у сьогоднішніх обставинах, передчасний конфлікт міг би тільки загострити ситуацію. Сторона, незадоволена указом президента, може вийти з протестами на вулиці. А під кінець статті йдеться про те, як Ющенко закликає всіх громадян до порозуміння. Він навіть готовий відсунути термін виборів, щоб партія його опонентів змогла підготуватись до передвиборчої кампанії, повідомляє Gazeta Wyborcza.

Rzeczpospolita

А всі чекатимуть, стільки, скільки треба, суд є суд, тим паче Конституційний. А криза політична могла би скінчитись, коли б прийняли пізнішу дату виборів. Президент Ющенко запевняє, у потребі позачергових виборів, бо вони зможуть очистити українську політичну арену. Головні герої української політичної драми, Ющенко і Янукович, робили спробу компромісів.

Ющенко вважає, що поступ можливий, коли є свобода діалогу. Польське видання повідомляє, що вибори повинні відбутись 27 травня, проте на перешкоді може стати рішення суду Конституційного, яке б визнало указ президента недійсним. Прихильники помаранчевих не підуть на вибори, коли так буде.

А тим часом Янукович вчора роздумував над тим, що вибори передчасні можуть відбутись незалежно від рішення Конституційного суду і всі політичні сили повинні на це погодитись. За нами стежать європейці, готують спеціальну делегацію до Києва, а представникам двох сторін пропонують приїхати до Страсбурга чи до Брюсселя. „Не варто заангажовуватись у політичні суперечки, поки демократія не є під загрозою” – коментує Міхал Камєнські для газети „Rzеczpospolita”.

Trybuna

Очікуючи, але не на Годо, а на вердикт суду. Стан стабільний в державі. Так говорить президент Ющенко. Всі чекають, що скаже суд. А що ще залишається. Президент України запевняє у своєму прийнятті судового вердикту, щось схоже зробив і прем’єр Янукович. От тільки не треба продаватись за 60-100 гривень, просить президент у прихильників Януковича.

Zycie Warszawy

Як і більшість польських ЗМІ, Zycie Warszawy пише про процес очікування судового рішення, а також про послушність президента і прем’єра України перед Конституційним судом. Янукович передбачає проведення виборів, у будь-якому разі. Ющенко не коментує нічого, для нього слово закон, вірніше слово закону – закон. Ющенко не виключає посередництво інших країн, але не зараз. А на майдані революція іде, ніяк не вгамуються прибічники Януковича, Партії Регіонів, соціалістів і комуністів.

Nasz Dziennik

Між нами завжди стіна. Порозуміння неможливе. Для Ющенка вибори – катарсис, а для Януковича – беззаконня, не судилось. Ющенко не бере до уваги того, що Конституційний суд може визнати його указ недійсним, та все ж говорить про очищення політики через вибори. Янукович ніяк не може змиритись з тим, що зробив Ющенко, видавши наказ про розпуск парламенту. Кому потрібні вибори, це ж шалені витрати для державного бюджету – йдеться у газеті Nasz Dziennik. Та й самі громадяни не надто прагнуть іти на нові вибори, адже від цього їх життя не зміниться.