Про це повідомляє Порт Європа з посиланням на лист польського МЗС.

Як декларує МЗС, міністерство змінить також критерії оцінки праці консулів - вже не буде оцінюватися тільки загальна кількість виданих віз, але те, скільки видано довготермінових віз, зокрема 2- і 5-тирічних.

Проте є ще один важливий пункт: згідно з чинним внутрішнім візовим законодавством Польщі, консул не має права видати візу на довший термін, ніж той на який просить заявник. Тож якщо українці будуть просити візу на рік, але мають позитивну візову історію і мають праву на 5-тирічну візу, консул не може її видати. Тому дуже важливо, як пише директор консульського відділу МЗС, щоб провести в Україні інформаційну кампанію про те, щоб громадяни України, котрі мають позитивну візову історію, подавали тепер заявки на 5-тирічні візи. Навіть, якщо запрошення є виставлене на коротший період, але людина має позитивну візову історію, ми її таку п'ятирічну візу тепер видамо – декларує МЗС.

Перші приклади з кінця літа і початку осені підтверджують, що польські консульства дійсно змінили свій підхід і стали видавати довготермінові візи.

Джерело: Порт Європа