Польська гірничодобувна компанія (PGG) бореться за підвищення заробітної плати. Профспілки вимагають підвищення зарплати на 12 відсотків. Про це повідомляє польська «Rzeczpospolita».

Правління вугільного концерну підрахувало, що в 2017–2019 роках компанія виділила на 1,1 млрд. злотих більше на виплати працівникам, ніж планувалося при створенні PGG (компанія була заснована на шахтах збанкрутілих компаній «Węglowej» i «Katowickiego Holdingu Węglowego»).

А польські профспілки зійшлись на думці, що заробітна плата у гірників не висока, і польський уряд не може впоратися з проблемою завезення російського вугілля в країну, особливо державними компаніями.

Навіть найбагатша гірнича компанія JSW має проблеми, найбільший виробник коксівного вугілля, що використовується у виробництві коксу та сталі в Європейському Союзі. У 2018 році компанія створила стабілізаційний фонд, до якого можна звернутися, якщо з’явиться потреба підтримати фінансову ліквідність.

Наприкінці вересня у фонді було 1,86 мільярда злотих. Виявляється, гроші будуть корисні в цьому році. Правління JSW оголосило, що вилучить з фонду 700 мільйонів злотих.

«Якщо шахтарям PGG вдасться домовитись про підвищення заробітної плати, то, ймовірно, члени профспілки інших компаній також будуть розраховувати на підвищення зарплати», - зазначив аналітик Noble Securities Міхал Штаблер. Тим часом, підвищення витрат на видобуток може бути фатальним для вугільних компаній. Польське вугілля вже дорожче, ніж на європейських ринках, і внутрішні шахти не можуть розраховувати на зростання цін. Тож питання в тому, що вирішить цю проблему: шахти, які можуть знову потрапити в серйозну фінансову кризу, або енергоносії, які отримуватимуть дорожчу сировину, але заощадять за рахунок підвищення цін на електроенергію.