У польському сеймі створено депутатську групу, яка проведе своєрідну люстрацію законодавства з РП точки зору відповідності суспільним наукам католицького костьолу.

Як інформує польське видання "Newsweek", парламентарна група Католицької Суспільної Науки була офіційно створена згідно з рішенням маршалка Сейму Броніслава Коморовського. У її складі майже 100 депутатів, тобто практично п’ята частина польського парламенту. В основному, щоправда, з опозиційного «Закону і Справедливості». Група має намір перевірити уже функціонуючі закони, як і проекти законодавчих актів.

Тадеуш Возняк, депутат «Закону і Справедливості», ініціатор створення депутатської групи зазначає, що їх цікавлять усі законодавчі акти, «що стосуються справ звичайної людини».

Для конституціоналістів дана тема є надзвичайно делікатною. «З однієї сторони публічна влада повинна бути об’єктивною при створенні законодавства, а саме законодавство не може бути повторенням постулатів віри. З іншої сторони конституція Польщі гарантує усім свободу віросповідання» - говорить конституціоналіст, доктор Ришард Пйотровскі

На разі депутатська група шукає ідеологічних спонсорів своєї діяльності. Відомо, що від одного з них отримано 120 примірників енциклік Папи Римського, які будуть роздані депутатам як джерело інформації. «Наші потреби є більшими, бо прагнемо дати політикам Карту прав родини та ватиканські інструкції з біоетичних питань» - говорить депутат Сейму Возняк.

Польща є світською державою, у якій костьол офіційно відокремлений від держави. Разом з тим, понад 90% поляків декларують, що є католиками і, вочевидь, країну варто назвати найбільш релігійною в Європейському Союзі.