Суд у Ченстохові заарештував священика з єпархії Глівіце за підозру у зґвалтуванні. За наказом прокуратури Ченстохова 20 січня в Глівіце поліція затримала 38-річного священика Анджея, повідомляє інтернет-видання Wyborcza . Його звинуватили у вчиненні сексуальних злочинів, у тому числі зґвалтуванні молодої жінки. Того ж дня суд у Ченстохові заарештував його терміном на 3 місяці.

Районна прокуратура Ченстохова проводить розслідування, що стосується священика з єпархії Глівіце, ще з серпня 2019 р. Місяцем раніше представники глівицької курії повідомляли про підозри щодо вікарія однієї з парафій.

Анджей став священиком у 2007 році. Його біографія свідчить про те, що він цікавиться спеціальним служінням, психологією та природничими науками. До кінця серпня 2019 року він був вікарієм у Тарновських Горах, а пізніше був переведений до Забже, але місцем свого перебування він вказав одну з парафій у Глівіце.

Прокурор у суді за участю психолога допитав потерпілу, яка познайомилася зі священиком Анджеєм у 2013 році. Її покази визнали достовірними і співпадали з показами, які пізніше надали свідки.

Анджею було пред'явлено звинувачення в прокуратурі. За даними слідчих, у 2013-2019 роках священик, скориставшись безпорадністю 32-річної жінки, змусив її до статевого акту чи до інших сексуальних дій. В одному з випадків такий контакт дійшов майже до зґвалтування.

За інформацією польського медіа, молода жінка переживала травматичні переживання та шукала підтримки в костелі. Вона познайомилася зі священиком Анджеєм, який увійшов у довіру, а потім використав жінку у сексуальному плані.

Хоча священнослужитель не заперечує знайомства з жертвою, проте він і не визнає жодного із злочинів.

За законодавством Польщі підозрюваному "світить" до 12 років позбавлення волі.

Священик Анджей не перший священнослужитель з єпархії Глівіце, який звинувачувався у сексуальних злочинах. У червні 2019 року пастор парафії в місті Павонкув у Люблінському повіті Вальдемар був затриманий. Його звинуватили у сексуальному насильстві 15-ти річної дівчини. Розслідування знаходиться на завершальній стадії.  Заяви про сексуальні злочини вікаріїв також були згадані у вересні 2019 року в Хербі (Люблінського повіту).