Основні роботи щодо підготовки польських військових поховань на Личаківському цвинтарі до відкриття 24 червня є виконані.
Про це в коментарі „Прес-Тайм” повідомив директор музею-заповідника „Личаківський цвинтар”, депутат Львівської міської ради Ігор Гавришкевич.
За його словами, на загал, всі основні роботи виконані, але є ще такі моменти, які потребують допрацювання, зокрема, що стосуються, безпосередньо, процедури прийому Президентів України та Польщі.

Однак, Ігор Гавришкевич запевнив, що до приїзду президентів усі роботи будуть виконані.
„Мусить бути готово, навіть, якщо б в ночі працювали”, ― зазначив він.

13 червня Львівська міськрада прийняла ухвалу про встановлення дати спільного відкриття Меморіалу воїнам Української Галицької Армії та Польських військових поховань 1918-1920 років на території музею “Личаківський Цвинтар” (Цвинтар орлят) 24 червня 2005 року, запросивши до участі у церемонії відкриття Президента України Віктора Ющенка та Президента Республіки Польща Александра Кваснєвського.

У 2002 році планувалося офіційне відкриття цвинтаря „Орлят” (польські військові поховання), яке не відбулося через суперечку між польською і українською сторонами щодо надпису на центральній плиті меморіалу, на якій польська сторона вимагала написати „оборонцям Львова, які героїчно полягли за незалежність Польщі”. Українська сторона вважала, що слово „героїчно” має бути виключено із напису.

Польські військові поховання – частина музею-заповідника „Личаківський цвинтар”, де поховані польські вояки, які загинули під час боїв 1918 року між українськими та польськими військами за Львів.

Прес-Тайм