Радослав Сікорський - один з харизматичних політиків Польщі може стати генсеком НАТО. Кандидатуру міністра закордонних справ на пост керівника Альянсу називають польські та інші європейські мас-медіа.

Також серед претендентів – міністр оборони Канади та прем'єр-міністр Данії. Нещодавно німецький тижневик «Шпігель» називав ще одного відомого поляка – екс-президента Алєксандра Кваснєвського. Проте, за інформацією мас-медіа, кандидатура Сікорського є найбільш вірогідною.

Шанси Сікорського можуть невдовзі зрости з огляду на очікувану відмову від боротьби за цю посаду прем’єра Данії Андерса Фог Расмуссена. Вірогідно, датський прем’єр віддасть перевагу посаді представника Європейського Союзу з закордонних питань, тобто європейського міністра закордонних справ - інформує TVP Info.

Дебати про призначення керівника НАТО повинні відбутись навесні цього року, а прізвище нового генсека Альянсу громадськість може дізнатись на ювілейному самміті Альянсу в Баден-Бадені та Страсбурзі у квітні.

Радослав Сікорський має надзвичайно високу підтримку серед своїх співвітчизників – аж 78% поляків підтримують його кандидатуру на пост керівника НАТО. Підтримку задекларували також як правляча «Громадянська Платформа», членом якої є міністр, так і опозиційна партія «Закон і Справедливість», політики якої запевняють, що Президент Лєх Качинський підтримає кандидатуру Сікорського.

Довідка: Радослав Сікорський (Radosław Sikorski) – нар. 1963 р у Бидгощі (Польща). Випускник Оксфордського Університету за спеціальністю філософія, науки політичні і економіка.

1981-1989 – політичний емігрант до Великобританії.

1986-1989 – військовий репортер під час воєн у Афганістані і Анголі.

У ранзі віце-міністра оброни у 1992 році брав участь у ініціюванні вступу Польщі до НАТО.

1998-2001 – держсекретар Міністерства Закордонних Справ Польщі та голова ради Фонду Допомоги полякам на Сході.

2002-2005 – дійсний член Американського Інституту Підприємництва у Вашингтоні та виконавчий директор Нової Атлантичної Ініціативи.

2005-2007 – міністр оборони Польщі.

З 2007 – міністр закордонних справ Польщі.

Одружений з журналісткою та письменницею Анною Апплєбаум, виховує двох синів.