Як повідомляє Польське радіо, попередньо узгоджену усіма політичними силами, постанову сьогодні прийняли депутати польського Сейму.

У постанові сторони конфлікту закликають до політичного діалогу та негайного припинення кровопролиття.

Польські депутати висловлюють солідарність з демократичним суспільством України, особливо репресованими особами і потерпілими внаслідок зіткнень. Вони засуджують «придушення із застосуванням сили, свободи і громадянських прав, особливо прав до мирних демонстрацій і свободи висловлювання».

У прийнятій польським Сеймом постанові говориться також про «насильницькі і драматичні події із застосуванням правоохоронними органами сили, внаслідок чого дійшло до смертельних жертв». Народні обранці Польщі вважають, що головною причиною рішучих протестів стало прийняття 16 січня Верховною Радою України і підписання президентом Віктором Януковичем законів, які радикальним чином обмежують свободу маніфестацій, висловлювань та інші політичні та громадянські права громадян України та неурядових організацій. У Постанові Сейму висловлюється також надія, що Україна долучиться до ґрона демократичних країн європейських народів. Тим часом, кілька польських політиків у п’ятницю вирушають в Україну для того, щоб зустрітися і з опозицією і з представниками влади. А останні опитування громадської думки, опубліковані в п’ятницю, показали, що все більше поляків підтримують українське суспільство і виступають за тісну співпрацю з Україною, за поступове скасування віз і бачать сусідню країну в структурах Європейського Союзу.

Джерело: Польське радіо