Дві найбільші фракції нижньої палати польського парламенту (Сейму) – правляча Право і справедливість (ПіС) (151 депутат) та опозиційна Громадянська платформа (ГП) (131 депутат) були готові проголосувати питання про дострокове припинення повноважень парламенту вже нині, якщо це «буде можливо з точки зору процедури».

Із законопроектом «про саморозпуск», окрім ПіС та ГП виступив також Союз лівих демократичних сил (СДЛС). Причому його лідери від самого початку наголошували, що їх парламентська фракція голосуватиме лише по своєму законопроекту.

На сьогоднішньому пленарному засіданні польські парламентарії мали розглянути, зокрема, законопроект про «деубекізацію», тобто про позбавлення пільг колишніх співробітників апарату безпеки ПНР, які брали участь у переслідуванні опозиції, а також законопроект про «усунення з публічного життя символів комунізму».

Проте з самого ранку роботу парламенту блокувала фракція Ліги польських родин (ЛПР), яка вимагала відставки спікера Сейму, представника ПіС Людвіка Дорна.

У зв’язку з цим відбулися політичні консультації лідерів фракцій ПіС, ГП, СДЛС та групи «Правиця РП», які за словами спікера мали виробити формулу "припинення обструктивного шантажу ЛПР та його лідера Романа Гєртиха". У випадку, коли б депутатів не вдалося переконати в тому, щоб вони припинили блокувати роботу Сейму, спікер мав намір через телебачення звернутися до «громадян, щоб ті вплинули на своїх обранців».

На засіданні «погоджувальної ради» (в польському парламенті її називають «Конвентом Сеньйорів» - автор), як і слід було сподіватися, проти голосування питання про саморозпуск «вже сьогодні» виступили в ультимативній формі ліві – або голосування про саморозпуск відбудеться в п’ятницю (7 вересня, так як було заплановано раніше – автор), або його не буде взагалі. Лідери фракцій ПіС і ГП змушені були погодитися, адже для того щоб питання саморозпуску «пройшло», необхідно 307 голосів, а отже й підтримка 55 «штиків» фракції СДЛС, без яких голосування депутатів від ПіС та ГП просто не матиме змісту. В той же час, спікер отримав запевнення лідерів фракцій, які брали участь в засіданні погоджувальної ради, що їхні депутати не підтримуватимуть «деструктивних дій» ЛПР спрямованих на блокування роботи парламенту.