«Ми переходимо до наступної сходинки епідемічної драбини. Пацієнти, у яких підтверджений коронавірус, і їхній стан задовільний, зможуть лікуватися вдома або в інших умовах з ізоляцією», - заявив сьогодні міністр охорони здоров'я Польщі Лукаш Шумовський, пише інтернет-видання Рolsatnews .

За словами міністра, до цього часу в Польщі зафіксовано 150 випадків коронавірусної інфекції, і зафіксовано 25 нових випадків. Станом на сьогодні зроблено близько 7-8 тисяч коронавірусних тестів. Затверджено мережу одноіменних інфекційних лікарень, куди сьогодні доставлять засоби індивідуального захисту. Також сьогодні з’явиться додаток, у якому буде розрахована кількість та наявність звичайних ліжок та з системами дихання для кожної лікарні.

До кожної лікарні має надійти 1000 костюмів та 1000 масок і достатня кількість окулярів, які можна стерилізувати.

За словами міністра охорони здоров'я Польщі, відкривають 19 лабораторій, які перевірятимуть до 3000 коронавірусних тестів щодня.

«Якщо буде збільшуватися кількість потенційно заражених пацієнтів, то буде збільшуватися і кількість проведених тестів. Здорові люди перебувають у карантині. Різниця між карантином та ізоляцією полягає в тому, що ізоляція - це точно хворий пацієнт, карантин - це здоровий пацієнт, але потрібно в цьому переконатися. Тому під час карантину ми чекаємо часу інкубації та прояву ознак можливого вірусу», - сказав міністр.

Міністр охорони здоров’я також подякував за акцію # zostańwdomu (залишся вдома - Редакція).

«Ми працюємо в дуже важкому карантинному режимі всього суспільства. Дякую колегам, які переживають найбільшу напругу, тобто всім медичним працівникам. Дякую за велику відповідальність, яку демонструють поляки. Якщо 99 відсотків людей в карантині дотримуються правил, це обнадіює, і це хороший результат», - сказав він.