Британський варіант коронавірусу є небезпечний, але його різновиди - бразильський та південноафриканський варіанти є ще більш небезпечними. Про це польським медіа повідомив професор Яцек Висоцький, член медичної ради прем'єр-міністра Матеуша Моравецького.

За словами польського професора, ще до Різдва такі міграції іншим штамів коронавірусу відбувалися. Навіть обов'язкове тестування на COVID-19 усіх поляків, які на той час прибули з Великобританії, не було б ідеальним рішенням, оскільки деякі люди могли вже мати інфекцію, а тест під час висадки в Польщі не виявив цього.
Найкращим виходом з такої ситуації вважають карантин. Саме ізоляція могла б бути ефективним методом. З точки зору медицини це був би адекватний крок. Однак остаточні рішення польський уряд приймає з урахуванням усіх аспектів.

Професор Висоцький наголосив виданню "Rzeczpospolita", що так званий британський варіант коронавірусу (B.1.1.7) "завдав нам багато клопоту". Водночас експерт попередив, що - хоча варіант B.1.1.7 небезпечний - так званий бразильський варіант (P.1) та південноафриканський (B.1.351) є "ще більш небезпечними".
У Польщі стало модно святкувати якісь події чи дати в Африці. Але разом із поверненням додому поляки можуть привести бразильський чи південноафриканського штами небезпечної хвороби. На думку професора, система охорони здоров'я не зможе витримати нових різновидів вірусу. Вже нині відсутність персоналу для догляду за людьми, інфікованими коронавірусом, стає проблемою здоров'я.

Вголос писав про нестачу медичних працівників у Польщі.

Поляки готові брати на роботу українських медиків навіть без диплому