Про це у коментарі «Вголосу» повідомив воїн-афганець, директор всеукраїнського військово-патріотичного центру-музею «Шампань» Олег Бойко, який перевозив ці бронежилети.

«Нас затримали вчора близько 16:00. Конфіскували у нас 25 бронежилетлів, 6 маскувальних сіток. Сказали, що ми не маємо права це вивозити. При цьому не дали жодних документів. Просто тупо забрали і вже добу нас тримають. Їхали бронежилети з Чехії у напрямку Донецької області для наших прикордонників», – розповів він.

«Кажуть немає якогось папірця з міністерства оборони. Але якщо їх можна купити в Чехії в звичайному магазині, то для чого цей папірець від міністра оборони Польщі. Ми ці бронежилети купували за свої кошти, за людські кошти. Слідчі нас допитують, штрафи, тюрма, суди і т.д.», – додав Бойко.

Афганець вважає, що такими діями Польща підтримує Путіна: «Сьогодні стало зрозуміло, що Польщі більше підтримує Росію і ФСБ, ніж підтримує Україну. 25 бронежилетів, це ж завтра може бути 25 вбитих солдат. Ця кров буде на поляках, бо вони забрали ці бронежилети, які уже сьогодні мали бути на кордоні».

На питання, що він буде робити, якщо поляки таки не віддадуть бронежилети: «Я сам воїн-афганець, є львівські воїни-афганці. Якщо вони не віддадуть, то будемо блокувати кордон. Якщо мене завтра випустять, то завтра сяду з плакатом під митницею, на всіх мовах напишу і почну голодування. Вони що не розуміють, що у нас сьогодні війна, що наші солдати сьогодні в полі, а по них стріляють росіяни».Бойко припускає, що поляки домовились уже про щось з росіянами: «Але вони не розуміють, що якщо росіяни загарбають Україну, то через півроку російські танки стоятимуть тут у «Шегинях».

«А вони починають… є закони і т.д… Та які закони? Зараз військовий час. Це ж я не вкрав за свої гроші купив, везу в армію. Люди добрі, що ж ви робите?», – обурився Бойко.

Сидимо зараз в холодному бусі. Немає ні хліба, ні води. Не вийти, ні зайти», – додав він.