Про це розповів кореспондент «Вголосу».

Учасниками цього проекту стали голови районних, сільських рад, депутати, працівник соціальних служб з Львівщини та інші, які впродовж тижня переймали досвід співпраці органів місцевого самоврядування міста Познань з громадою, залучення їх до соціальних проектів тощо.

Голова Львівської обласної ради Петро Колодій подякував польському уряду, польському народу за ту підтримку, яку вони надають українцям з перших днів революції Гідності і зараз, коли Україна переживає цей нелегкий час у зв’язку з подіями на сході. «Представникам наших органів місцевого самоврядування дуже важливо було пройти навчання, здобувати досвід, адже нам потрібно провести реформи органів місцевого самоврядування. Думаю, що цей досвід буде для нас актуальним і на часі», – додав він. І побажав, аби, здобувши цей досвід, учасники навчань стали генераторами цих ідей на своїх територіях.

Учасник програми, депутат Кам’янко-Бузької районної ради Андрій Антонюк розповів, що саме вони  винесли з цієї програми.

«Ми побачили і відчули, хоча ми це давно знали, що Європа живе по-іншому, ніж ми. Оця совдепія, цей совок відклав на нас досить великий рубець і позбутися його та перебудуватися – не так то просто. Добре, що є люди в Європі, які це розуміють, що ми не можемо прокинутися і одномоментно стати європейцями. Через це, я думаю, що наша спільна робота – це лише початок. Ми започаткували дуже важливу роботу на перспективу, і не менш важливим буде продовжити її  і досягти успіху», – каже він.

Керівник ГО «Форум культур» Бернард Жоленяк з міста Познань Республіка Польща додав, що програма «Підтримка демократичних змін в Україні шляхом активізації громади організації взаємодопомоги" – це лише початок ширшої співпраці.

«На сьогодні подано чергову проектну заявку на співробітництво з Львівщиною у межах Польсько-канадської програми розвитку демократії. Власне, ми підготували проект і  відправили його на затвердження канадського уряду. І, якщо все буде добре, найближчих два роки у нас буде дуже багато цікавих заходів. Якщо наш проект буде успішним, ви зможете впродовж двох років добре підготуватися до цих змін, які чекають вашу країну, регіон у майбутньому», – пояснив він.