Генеральний консул Польщі Войцех Галонзка побував в Рівненському обласному державному архіві, де цікавився документами часів, коли Рівненська область входила до складу Волинського воєводства Польщі.

Консул розповів, що у Польщі нині чимало людей цікавляться архівними документами, які зберігаються у Західній Україні. Більшість з них стосуються 20-30-х років минулого століття. Генеральне консульство планує допомогти польським громадянам та українським архівістам, в яких є певні проблеми.

У 2005 році представники Польщі зробили 23 запити до архіву, які стосувалися дослідницької роботи в галузі історії, культури, генеалогії та ін.

Директор обласного державного архіву Микола Григорук вважає, що зберігати та захищати спадщину повинна насамперед наша держава, а не іноземці. За його словами, наразі головна проблема рівненських архівістів – це нестача кваліфікованих кадрів. У 1998 році було скорочено майже 60% фахового персоналу. Нині працівники архівів здебільшого працюють над оформленням довідок у відповідь на запити громадян, а не займатись пошуковою роботою, як історики-науковці.

У 2004 році до Держархіву від населення області надійшло більш як 2300 запитів, які мали в основному соціальний характер. Людям необхідна архівна інформація для підтвердження чи набуття певних статусів, які дають право на отримання грошової допомоги від держави.

Архівісти також наголошують на необхідності переведення документів у електронну форму, це дозволило б оперативніше відшуковувати необхідні данні. Однак для цього потрібне комп’ютерне обладнання.