У ході Форуму Павел Прокоп поділився досвідом Польщі у сфері вдосконалення роботи місцевих адміністрацій.

«Колись адміністрування у Польщі асоціювалося з бюрократизмом. На сьогодні ми ще маємо такі бюрократичні адміністрації, які не надто приязно ставляться до осіб, які приходять у структуру зі своїми проблемами. Але наші адміністрації змінюються», - зазначив радник мера Любліна.

За його словами, польські адміністрації стали кращими та більш привітними. Адже попередня бюрократична модель організації діяльності адміністрацій вже відходить у минуле. Натомість впроваджується менеджментська модель, яка прирівнює адміністрацію до бізнес-структури. Таким чином адміністрація повинна запозичити у бізнесу уміння управляти.

Павел Прокоп пояснив різницю між цими моделями. Зокрема, бюрократична модель передбачає ієрархічний спосіб управління, натомість модель менеджменту - ринковий спосіб. Стиль управління у бюрократичної моделі є бюрократичне адміністрування, в той час як у моделі менеджменту — менеджерське управління.

«Модель менеджменту зараз перебуває на найвищому рівні затребуваності мешканців міст. Адже адміністрація повинна бути організована для людей. Окрім того, адміністрація повинна орієнтуватися на позитивний результат», - зауважив радник мера Любліна.

Як вважає Павел Прокоп, у містах потрібно проводити моніторинг потреб мешканців. Як приклад, польський експерт навів програму “Радар”, яка вперше була використана в Амстердамі, а тепер діє і в Любліні. Вихідною точкою цієї програми є опитування мешканців про їхні потреби.

Президент Фонду менеджерських ініціатив також розповів про модель партиципації, тобто співучасті.

«В Польщі спостерегли, що всі проекти, які були побудовані на співпраці мешканців, громадських організацій з адміністрацією завжди приносили ефект. На сьогодні є необхідною ця співпраця», - наголосив радник міського голови Любліна.

Насамкінець Павел Прокоп акцентував на важливій проблемі Польщі — це відсутності довіри між польськими громадянами.

«У Польщі ключовою проблемою є не слабка економіка, не цивілізаційні зміни, а відсутність взаємодовіри між поляками. Згідно з опитуваннями, більше ніж чверть населення Польщі не довіряє нікому, окрім найближчих членів своєї родини. А щоб Польща розвивалася повинна бути взаємодовіра», - резюмував польський експерт.