Про це повідомляє Польське радіо з посиланням на звіт «Обєднання українців у Польщі».

Зазначається, що в публікації «Українська меншина і мігранти з України у Польщі. Аналіз дискурсу» досліджуються явища, що зачіпають українську національну меншість, і підкреслюються спроби формування постійного негативного іміджу мігрантів з України.

«Мігранти з України, окрім великих міських центрів, з’являються у майже кожному польському місті і містечку, й то в тих регіонах, де, з огляду, хоч би, на тисячолітню історію співіснування поляків і українців, раніше українців ніколи не було. Такі місцеві спільноти не готові до іншості. З іншого боку, з’явилися такі люди і середовища, котрі намагаються формувати свій політичний капітал на основі, власне, ворожості до мігрантів з України», - заявив голова «Об'єднання українців у Польщі» Петро Тима.

Речник громадянських прав Адам Боднар зазначив, що тривожним сигналом, з цього звіту, є зростання повних ненависті інтернет-коментарів, що стосуються українців. Також він звертає увагу на використання історичної політики для створення напруги в цьому питанні: «На жаль, реакція з боку поліції та прокуратури не завжди є достатньою. Особливо, якщо йдеться про злочини, вчинені в інтернеті, тобто про мову ненависті. Однак, на щастя, я би сказав, що така реакція є в міру порядною, якщо йдеться про реакцію поліції і прокуратури у випадках побиття на національному ґрунті».