Громадські сади виконують у місті різні функції. Вони підтримують виробництво продуктів харчування, покращують здоровий спосіб життя, зменшують соціальну ізоляцію, посилюють почуття приналежності до міста або допомагають управляти забутим громадським простором. Про це пишуть польські медіа.

У Кракові, наприклад, процвітає міське садівництво. Зараз існує дев’ять громадських садів різного розміру: від 58 кв. м в маєтку Азори до 2,8 тис. кв. кв м у саду Сальватор.

Міське управління зелених насаджень протягом багатьох років проводить заходи, які дають можливість мешканцям створювати громадські сади, функціонування яких підтримується з фінансової та змістовної точки зору. Управління надає жителям безкоштовну землю для облаштування громадського саду.

У 2018 році міська рада з питань зелених насаджень у Кракові приєдналася до проекту ЄС RU: RBAN - стійке міське сільське господарство. Провідним партнером проекту RU: RBAN є Рим та його "модель управління міським садом". Як результат, міста-учасники - такі як Краків, Ла-Корунья, Вільнюс, Салоніки, Кан та Лурес - можуть обмінюватися досвідом та збільшувати можливості місцевого управління.

Влада Кракова організовує садівничі майстерні, школу городських садівників, в якій можуть взяти участь усі, і які дають як теоретичні, так і практичні знання про міське садівництво. Вони дуже популярні та сприяють популяризації знань про можливості міського фермерського господарства.

У Кракові також існує муніципальна програма садівництва, присвячена школам, «Сад з класом». Вже 17 шкіл Кракова створюють шкільні сади, які стають додатковим зеленим класом, слугуючи не лише для пізнання природи, а й для науки загалом. Такі уроки сприяють збільшенню контактів дітей з природою, що сьогодні має велике значення.

У Вроцлаві є також громадські сади: одним із перших був Олбінський відкритий сад. - Попит на такі місця постійно зростає.  Одним із ключових заходів, запланованих у проекті FoodSHIFT2030, який фінансується за програмою ЄС, буде підтримка створення соціальних садів, - наголошує речник мера Вроцлава Аркадіуш Філіповський.

Місто обіцяє допомогу на кожному кроці, який потрібно зробити на шляху до створення такого саду.

Першим етапом є пошук місця для такого саду - допомога у верифікації ділянок, обраних майбутніми садівниками, і робота над створенням карти з потенційними ділянками, які можна використовувати для садів. Наступним кроком є створення правил користування городом разом із договором оренди.

Ми також плануємо навчання щодо того, як облаштувати сад, як доглядати за ним та консультації із спеціалістом-садівником, - повідомляє чиновник.

Вроцлав також хоче створити вкладку в Інтернеті, де майбутній садівник міг би знайти всю цю інформацію, а також планує збирати та оновлювати інформацію про існуючі сади та створювати карту громадських садів.

Раніше Вголос писав про Польщу

Польща приймає на роботу українців без дипломів