Про це у коментарі «Українській правді» повідомив прес-офіцер управління зв’язків з громадськістю ЗСУ Юзеф Венскович.

«Такими діями вони (організатори рейду, – ред.) маніпулюють обов’язками Збройних сил України і зокрема – військового комісаріату, нібито це вони проводять якісь облави. Ні, військкомати жодних перевірок чи облав не проводять: вони не мають таких повноважень – перевіряти документи на вулиці. Це повноваження Нацполіції», – заявив Венскович.

Він додав, що відповідальність за призов громадян на військову службу покладається на місцеві органи влади.

«Для цього вони формують призовну комісію, яку очолює один з заступників голови держадміністрації. До складу комісії входять військовий комісар, представник Нацполіції, медичний працівник і працівники органів соцзахисту населення, та інші посадові особи, відповідно до рішення голів обласних держадміністрацій та їх заступників», – зазначив речник ЗСУ.

У разі, якщо громадянин ухиляється від призову, призовна комісія ухвалює відповідне рішення, що він ухиляється чи має законодавчі підстави для відтермінування служби та передає документи до Нацполіції для вжиття заходів – адмінстягнення, примусового приводу до призовної дільниці, порушення справи, і т.і.

При цьому Венскович не виключив, що проведення подібних рейдів є ініціативою місцевого врядування.

Він додав, що у Чернігівській області на базі обласного військкомату триває пілотний проект щодо реформування  військових комісаріатів у територіальні центри комплектування та соцпідтримки, які по-новому працюватимуть з призовниками.  Після завершення проекту нову практику буде поширено на усі регіони країни.

Як писав «Вголос», у Львові в ніч на 4 листопада біля нічного клубу «Парадокс» влаштували облаву за участі військових та поліції.