Про це повідомили в Інституті української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського Національної академії наук України, заступником директора якого був Ярослав Дашкевич. Також він очолював його Львівське відділення.

Доктор історичних наук Ярослав Дашкевич народився 13 грудня 1926 р. у Львові. Батьком  історика був суспільно-політичний діяч, керівник спортивного товариства «Луг», підполковник Січових стрільців, пізніше: генерал-лейтенант армії УНР Роман Дашкевич. А мати – хорунжа і четар Українських січових стрільців та Української галицької армії Олена Степанівна.

Ярослав Дашкевич – автор понад тисячі наукових праць. У 1996–1997 роках учений очолював експертну комісію з історичних наук ВАК України.

Поховають українського історика на Личаківському цвинтарі у Львові.

Сьогодні, 26 лютого, о 17 годині труна з тілом покійного буде виставлена у приміщенні Львівського обласного товариства охорони пам’яток історії та культури (вул.Коперника, 40а), а о 19 годині розпочнеться парастас.

Завтра, 27 лютого, з 10 години розпочнеться прощання з покійним у храмі Святої Трійці  (вул.Тершаківців). О 12 годині - заупокійна Літургія та громадська панахида.

О 14 годині процесія з прахом у супроводі ліцеїстів Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою ім.Героїв Крут за участю духівництва, представників громадськості і влади прямує до Личаківського кладовища за маршрутом: вул.Тершаківців- вул.Пекарська - вул.Мечникова.

14.30 год. - 15.30 год. - Личаківський цвинтар. Чин похорону Почесного громадянина міста Львова, академіка НАН України, професора Ярослава Дашкевича. Громадська панахида. Проголошення прощального слава від представників влади, наукових, освітянських установ та громадськості.