Олександр Савчук – підприємець і науковець, народний депутат Верховної Ради України V та VI скликань, лауреат численних державних нагород і відзнак. Значну частину свого життя присвятив розвитку вітчизняного спорту та баскетболу зокрема.

Ставши 2000 року президентом БК «Азовмаш», Олександр Савчук зробив клуб одним із найсильніших не лише в Україні, а й у Східній і Центральній Європі. З того часу «леви» сім разів ставали чемпіонами України і Суперліги, п’ять разів виборювали Кубок України, успішно виступали на міжнародній арені. А головне – в Маріуполі виросло не одне покоління зірок вітчизняного баскетболу, гравців національної збірної України.

АБК «Суперліга» висловлюємо щирі співчуття родині, близьким і друзям Олександра Володимировича: «Поділяємо Ваше горе, сумуємо разом з Вами, підтримуємо Вас у годину скорботи».

Президент України Віктор Янукович висловив співчуття у зв'язку зі смертю народного депутата України Олександра Савчука.

«Схиляю голову в жалобі й поділяю гіркий біль непоправної втрати. Світла пам'ять про Олександра Володимировича назавжди залишиться в наших серцях», - йдеться у співчутті Глави держави рідним та близьким померлого.