ЛЬВІВ, 9 ГРУДНЯ, PRESSTIME.COM.UA. — На 68 році пішов з життя перший командувач Північно-Західного напряму Прикордонних військ України генерал-лейтенант у відставці Микола Йолтуховський.

Як повідомляє прес-служба ЗахРУ Держприкордонслужби України, прощання та поминальна панахида відбудуться завтра в приміщенні Західного регіонального управління. Поховання відбудеться на Личаківському кладовищі.

Микола Михайлович Йолтуховський народився 9 березня 1940 року в селі Явтухи Деражнянського району Хмельницької області.

У 1973 році закінчив Військову Академію імені Фрунзе, у 1985 – Курси Академії Генерального штабу. З 1992 до 2002 року – командувач Північно-Західного напряму Прикордонних військ України. З 2002 року – радник Голови Держкомкордону з дислокацією у Львові.

Був нагороджений орденами Богдана Хмельницького , „За заслуги” ІІІ ступеня, „Червоної Зірки”, „За службу Батьківщині” ІІІ ступеня, Золотою медаллю „За ефективне управління” (2002 рік) та іншими 16 медалями.

Служив на Далекому Сході, у Середній Азії, де керував прикордонними гарнізонами, а також виконував інтернаціональний обов’язок в Демократичній республіці Афганістан.

Після проголошення незалежності України повернувся в Україну, щоб очолити Північно-Західний напрям Прикордонних військ України. Впродовж десяти років здійснював розбудову кордону з Білоруссю, запроваджував нові форми охорони державного кордону на західних рубежах України.