Учора, 26 вересня, на 74-му році житя помер відомий український режисер Олександр Коваль.

Про це сьогодні, 27 вересня, на своїй сторінці у Facebook повідомив критик Сергій Тримбач.

«Хвороби мучили його упродовж останніх літ, тримався до кінця. Тепер він повертається в ту землю, звідки пішов у великий світ,- село Жердова, на Київщині», – йдеться у повідомленні.

ПІШОВ З ЖИТТЯ КІНОРЕЖИСЕР ОЛЕКСАНДР КОВАЛЬВін помер учора, 26 вересня, надвечір. На 74-му році життя. Хвороби мучили…

Опубліковано Sergiy Trymbach Четвер, 27 вересня 2018 р.

«Олександр Іванович Коваль залишає по собі велику і непроминущу пам»ять. Її закарбовано у кілометрах кіноплівки, в літературних текстах, в учнях. Ще одна кінематогрфічна душа відлітає у кращі світи», – додав Тримбач.

Ковалю належить понад 80 фільмів: «Шлях до тунелю», «Меланчине весілля», «Відкрий себе», «Ой, горе, це ж гості до мене», «Притулок», «Дім. Рідна земля» «Незаконні діти Антона Веберна», «Заповіт Йосипа Сліпого», «Терновий вінок», «Гряди по мні», «Неофіти», «А ще не сьома печатка», «Гамлет» з хепі-ендом», «Голос моєї душі» та інші.

Він став лауреатом багатьох премій, у тому числі найвищої в Україні Національної премії імені Тараса Шевченка та Державної премії імені Олександра Довженка.

Окрім того, Коваль був член-кореспондентом Національної академії мистецтв та педагогом – очолював кафедру кінорежисури в Інституті екранних мистецтв Національного університету театру, кіно і телебачення імені І.Карпенка-Карого.