Про це повідомляє The Japan News з посиланням на уряд префектури Ішикава, передає «Сегодня».

Ното – так звали японську корівку, вирощену з соматичних клітин «оригіналу», – з'явилася на світ в 1998 році.

Це був спільний проект Університету Кіндай і префектури Ішикави. Клітини для клонування Ното вчені взяли з маткової труби її попередниці, пересадивши ядро ​​в незапліднену яйцеклітину.

Ното своїм віком підтвердила середню тривалість життя корів. За умови вільного випасу і мінімальної експлуатації вони живуть близько 20 років.

Вчені вважають, що Ното померла від старості. Її тіло було знайдено непритомним у хліві четвертого травня. Ветеринари надали їй першу допомогу: підтримали організм харчовими добавками і медикаментами. І все ж дихання тварини 14 травня ускладнилося і через добу вона померла.

Клон корови успадкував майже всі генетичні характеристики «оригіналу», тому дослідники планували масове виробництво корів, які давали б високоякісне молоко і м'ясо.

Однак Міністерство сільського господарства, лісництва та рибальства Японії попросило фермерів утриматися від виготовлення яловичини з клонованих тварин, сумніваючись в її повній безпеці.

Якщо в Японії така продукція заборонена, то в Китаї клоновані Зорьки вже самі розмножуються. Наприклад, в 2015 році корова Ню-Ню, виведена з пробірки трьома роками раніше, представила світу перше теля, чия мама – клон.

Вчені Піднебесної назвали цей факт епохальним кроком країни у виробництві мармурової яловичини – Китай відчуває дефіцит цього виду м'яса. Тому при клонуванні в організм Ню-Ню був підсаженій ген, що сприяє збільшенню шару жиру на м'язах.