Сайяф відомий завдяки великим зв'язкам з екстремістськими організаціями.

Разом з ним на пост першого віце-президента буде претендувати польовий командир Ісмаїл Хан, а на посаду другого віце-президента – сенатор Абдул Вахад Ірфан, відзначає Associated Press.

Центральна виборча комісія країни вже зареєструвала всіх трьох у якості претендентів на пости президента і віце-президентів.

Сайяф проголосив, що йде на вибори заради можливості отримати шанс «служити своїй країні та її народу разом із справжніми патріотами Афганістану».

Висування цих людей на вищі посади країни викликало занепокоєння західних дипломатів через минуле кандидатів і їхніх нинішні погляди. Сайяф – один з найконсервативніших імамів країни – вкрай скептично ставиться до ідеї рівноправності статей, політичних і соціальних свобод. У 1996 році він допомагав Осамі бен Ладену перебратися з Судану в Афганістан, а організатори терактів 11 вересня 2001 року числилися серед його учнів.

Про його погляди може свідчити той факт, що філіппінське терористичне угруповання «Абу Сайяф» названа саме на честь нинішнього кандидата в президенти Афганістану.

Соратник Сайяфа, Ісмаїл Хан, вважається одним з найбільш впливових польових командирів Афганістану. Напередодні виведення американських військ він, ймовірно, зайнявся переозброєнням вірних йому формувань. Традиційною вотчиною Ісмаїла Хана є західні райони Афганістану.

Два дні тому в президенти Афганістану висунувся колишній лідер «Північного альянсу» Абдулла Абдулла. На вищий пост країни також збираються претендувати міністр закордонних справ Залмай Расул, ліберальний політик Ашраф Гані і брат чинного президента Каюмов Карзай.

Хамід Карзай, який відпрацював президентом вже два терміни, згідно з конституцією, не має права обиратися втретє.

Вибори президента Афганістану пройдуть на початку квітня 2014 року.

Джерело: Лента