Кажуть, що в деяких країнах політиків вважають нормальними людьми. Не те щоб зовсім нешкідливими – робити шкоду це їхня професія –  але в деяких країнах їх таки вдалося поставити на службу суспільству і користь, яку вони приносять, перевищує шкоду від їхньої діяльності. Але в тих країнах працюють інші люди, які займаються іншою політикою.

Як і кожен пересічний українець, я намагаюся уникати місць, де збираються наші політики. Бити депутатів – жорстоко. Але ж треба щось із ними робити! Це неможливо, коли стільки недостойних людей збираються разом, оголошують себе партією і творять різні капості, називаючи себе політиками, а те, що вони витворяють – політикою!

Те, що в нас називають політикою не є політикою, а те, що в нас називають партією – не є партією.

Наші партії подібні до автобусів, які з’явилися перед нашими «політиками»: плати гроші, розміщуйся, відповідно до куплених квитків і шофер завезе тебе куди треба. Самотужки ти туди ніколи не потрапиш, піших – не пропускають, а сперечатися з шофером безрезультатно і небезпечно – може висадити.

Під час їзди «пасажири-політики» повинні виконувати деякі функції, які накаже шофер. Відмовлятися не можна – може висадити. Відтак вони не просто «пасажири», вони – «пасажири-функції», функціонери. Функція придушує кожного з них. В угоду функції їх уявлення непомітно спотворюються. І вони вже не належать собі. Вони належать своєму автобусу. І якщо шофер, або хтось із передніх місць скаже: збреши! – вони брешуть. Вони брешуть, як дихають, тільки би це було на користь своєму «автобусу».

Як приклад, наведемо заяву одного із політиків з Львівської облради. Не називатимемо його прізвища, бо час від часу він приходить до тями і розмірковує не як політик. Але коли він на службі, то й для нього інтереси «автобуса» (політичної партії, фракції і т. ін.) - понад усе.

Отже, вчора Львівська фракція БЮТ в облраді запропонувала депутатам підписати Меморандум про чесне і прозоре голосування в облраді – не голосувати чужими картками за відсутніх депутатів. Здавалось би, що можна заперечити проти такої пропозиції? Більш того, навіть читати про таку пропозицію якось дивно – адже відомо, що жоден депутат НЕ МАЄ ПРАВА передавати свою картку для голосування.

«Наша Україна» і не заперечила БЮТу по конкретному зауваженню, вони, як це в них заведено, намагаються перевести розмову в якісь неконкретні сфери, найліпше – в моральну площину. Про розум, честь і совість їх навчили говорити ще комуністичних партшколах. «Якщо говорити про декларацію про підписання такого меморандуму, ми готові. Тільки, щоб не відбулось так як це відбувається з нашими договорами з БЮТом – ми їх підписали і ми їх безумовно виконуємо, а БЮТ, на жаль, їх не виконує». Розрахунок депутата був на те, що ніхто не пам’ятає старих угод і повірить йому на слово. А «Вголос» подняв архіви і подивився чи правду сказав депутат. Ну звичайно ж збрехав.

Шановний читач може детально проаналізувати документи (Наводимо їх нижче повнотекстово), але навить при побіжному їх перегляді впадає в око те, що НУ, наприклад, не виконала умови про зниження економічно необгрунтованих тарифів на житпово-комунальні послуги – а це було, яе пам’ятаємо одна із ключових вимог БЮТ. Не виконані умови про узгоджену позицію щодо формування і проведення єдиної кадрової політики, спрямованої на підготовку фахівців для подальшої роботи в органах влади; про надання узгоджених оцінок діям та намірам органів виконавчої влади на місцях, тощо.

Ми не обстоюємо БЮТ і не говоримо про можливість і доцільність виконання зазначених пунктів угоди. Просто ловимо на брехні «Нашу Україну» - не треба вводити в оману населення області, заявляючи про «безумовне виконання всіх угод». Помовчи! Ти брешеш, як Олійник!

Додаток 1

УГОДА
про співпрацю між фракціями
"Наша Україна" та Блоку Юлії Тимошенко у
ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ РАДІ

ПРЕАМБУЛА

Усвідомлюючи свою спільну відповідальність за збереження державної незалежності України, соціально-економічний та культурний розвиток Львівської області, забезпечення прозорої та чесної політики, налагодження рівноправного діалогу між суспільством та владою, прагнучи захистити демократію і права кожного громадянина від поновлення диктатури кланів та у зв'язку із досягнутими домовленостями між парламентськими фракціями Блоку "Наша Україна" та Блоку Юлії Тимошенко та підписаною Угодою про Об'єднану Опозицію, заявляємо про співпрацю у Львівській обласній раді та підписання цієї Угоди.

1. МЕТА
Метою нашої діяльності є спільне відстоювання ідеалів і цінностей, проголошених Українським народом у 2004 році, свободи, демократії, національної єдності, подолання корупції, справедливої соціальної політики.

Ми висловлюємо свою готовність співпрацювати:
• над реалізацією Програми Президента України Віктора Ющенка, виборчих програм Блоку Юлії Тимошенко та Блоку "Наша Україна";
• із ключових питань суспільно-політичного, територіально-адміністративного, соціально-економічного, духовного та культурного розвитку Львівської області;
• у питаннях розвитку ефективної та дієвої системи місцевого самоврядування.

2. ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ СПІВПРАЦІ

2.1. Сторони об'єднуються на принципах демократичного розвитку суспільства, гласності та
відкритості влади, боротьби з корупцією, злочинністю та безумовним відділенням бізнесу від влади.
2.2. Основними засадами співпраці є підготовка та схвалення узгодженої Програми дій щодо реалізації виборчих програм Сторін цієї Угоди.

3. ЗОБОВ'ЯЗАННЯ СТОРІН

3.1. Сторони беруть на себе зобов'язання ініціювати підготовку та проведення сесій Львівської обласної ради задля прийняття наступних рішень у режимі поіменного голосування:
- про зниження економічно необгрунтованих тарифів на житпово-комунальні послуги;
- про набуття права власності та права оренди на землю виключно на конкурентних умовах шляхом проведення відкритих аукціонів;
- про набуття права власності та права оренди всіх об'єктів комунального майна виключно на конкурентних умовах шляхом проведення відкритих аукціонів;
- про скасування попередніх рішень з питань набуття права власності або оренди на
земельні ділянки та об'єкти комунальної власності за заниженими цінами (після вивчення питання тимчасовими контрольними комісіями ради);
- про негайне визначення вільних земельних ділянок та об'єкіів комунальної власності, Іцо реалізуються на аукціонах протягом першого півріччя 2007 року;
- про збільшення видаткової частини бюджету за рахунок коштів., отриманих від проведення аукціонів та спрямування їх на конкретні соціальні програми громади.

3.2. Для реалізації положень цієї Угоди. Сторони створюють постійно діючу Координаційну раду за рівного представництва Сторін.
3.3. Сторони зобов'язуються не вступати у сепаратні переговори з будь-якою іншою політичною силою, які можуть призвести до порушень цієї Угоди чи завдати шкоди співпраці Сторін.
3.4. Рішення щодо реалізації цісї Угоди приймаються на основі консенсусу Сторін за принципом 1 блок - 3 голос.
3.5. Сторони беруть на себе зобов'язання неухильно дотримуватися принципів, викладених V цій Угоді для досягнення її мети.
Ми переконані, що започаткована нами співпраця відродить єдність демократичних сил у суспільстві та буде сприяти поліпшенню добробуту громадян України.
Україна у нас одна! За неї варто боротися!

6 березня 2007 р.

Додаток 2

УОДА ГПРО СПІВПРАЦЮ
організацій політичних партій
"Народний Союз Наша Україна" та
Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина"
У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ПРЕАМБУЛА

Усвідомлюючи свою спільну відповідальність за соціально-економічний розвиток Львівської області та підвищення добробуту мешканців області, дбаючи про розвиток демократії, забезпечення прозорої та чесної політики, налагодження рівноправного діалогу між суспільством та владою, прагнучи захистити демократію і права кожного громадянина та у зв'язку із досягнутими домовленостями між Блоком Юлії Тимошенко і Блоком «Наша Україна» та підписанням Угоди про Об'єднану Опозицію, ми заявляємо про співпрацю Львівських обласних організацій політичних партій "Народний Союз Наша Україна", Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" та підписання цієї Угоди.

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Сторонами цієї Угоди є організації політичних партій Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" та "Народний Союз Наша Україна" у Львівській області.
1.2. Сторони діють відповідно до Конституції України, Законів України, Статутів та Програм своїх партій.

2. МЕТА СПІВПРАЦІ

2.1. Відстоювання ідеалів та цінностей, виборених українським народом, - свободи, демократії, національної єдності, справедливої соціальної політики.
2.2. Реалізація Програми Президента України Віктора ЮЩЕНКА, виборчих програм Блоку «Наша Україна» та Блоку Юлії Тимошенко.
2.3. Сприяння реальному розширенню можливостей місцевих громад.
2.4. Домагатися забезпечення сталого духовного, суспільно-політичного та соціально-економічного розвитку області.
2.5. Реалізація передвиборчих партійних програм.

3. ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ТА ПРОГРАМНІ ЗАСАДИ СПІВПРАЦІ

3.1. Сторони об'єднуються на принципах демократичного розвитку суспільства, гласності та відкритості органів влади, «боротьби з корупцією, злочинністю та безумовним відділенням бізнесу від влади.
3.2. Співпраця грунтується на основі Плану дій щодо реалізації виборчих програм Сторін цієї Угоди, який має бути схвалений протягом ЗО днів з часу підписання цієї Угоди
3.3. Консолідація зусиль представників Сторін в органах місцевого самоврядування для вирішення нагальних питань регіону та підняття життєвого рівня мешканців територіальної громади.
3.4. Організація співпраці депутатських фракцій сторін у Львівській обласній раді.

4. ЗОБОВ'ЯЗАННЯ СТОРІН

4.1. Для забезпечення співпраці Сторони утворюють Міжпартійну координаційну раду організацій політичних партій Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" і "Народний Союз Наша Україна" у Львівській області, до складу якої входять п'ять представників від кожної сторони.
4.2. Сторони впродовж ЗО днів з моменту підписання цієї Угоди розробляють та вносять до Міжпартійної координаційної ради План спільних дій, що базується на програмах політичних партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" та "Народний Союз Наша Україна", передбачивши:

- партійне керівництво депутатськими фракціями у місцевих радах;
- узгодження дій щодо проведення політичних акцій;
- спільну розробку регіональних програм соціально-економічного та культурного розвитку місцевих громад;
- узгоджену позицію щодо формування і проведення єдиної кадрової політики, спрямованої на підготовку фахівців для подальшої роботи в органах влади;
- прийняття та поширення спільних заяв, звернень, інших документів;
- надання узгоджених оцінок діям та намірам органів виконавчої влади на місцях;
- скоординовану організацію виконання завдань для досягнення мети визначеної Угодою про Об'єднану Опозицію;
- спільні дії щодо зниження економічно необгрунтованих тарифів на житлово-комунальні послуги, недопущення корупційних дій при продажу земельних ділянок і набуття права на її оренду, а також щодо приватизації комунального майна
4.3. Сторони зобов'язуються не вступати в сепаратні переговори з будь-якою політичною партією чи блоком, які можуть призвести до порушень цієї Угоди чи завдати шкоди співпраці Сторін.
Ми переконані, що започаткована нами співпраця відродить єдність демократичних сил у суспільстві та буде сприяти поліпшенню добробуту громадян України.

Україна у нас одна! За неї варто боротися!

б березня 2007 р.